Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől búg az autó menet közben?

Mitől búg az autó menet közben?

Figyelt kérdés

Felraktam a nyári gumikat, és az autó ezután erős búgó hangot ad menet közben. 1 évvel ezelőtt ugyan ez történt és a váltóval volt valami gond, ugyan így kerékcsere után.

Lehetséges hogy megint ugyan ez a gond? És mért pont kerékcsere alkalmával jön elő?

Vagy a nyári gumik még túl merevek ebben az időben és attól búghat ?


Előre is köszönöm a válaszokat.


2012. febr. 24. 20:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Más a szerkezete a nyárinak ezért szokatlan. De minek raktad fel a nyári gumikat? Azért mert 12 fok volt akkor már jó a nyári is?
2012. febr. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem az a lényeg mért raktam fel a nyári gumikat. Valaki egész télen azzal mászkál, én legalább novembertől márciusig télivel járok.

A kérdés az hogy mi, és miért búg.

2012. febr. 24. 21:06
 3/4 anonim ***** válasza:

Rögzítés oké?

Keréknyomás oké?

Kerékagycsapágy?

2012. febr. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az okok a következők lehetnek:


1. Régi elöregedett a gumi és ezért búg nézd meg a Dot számot ha 7 évnél öregebb akkor lehet ez a baj

2.Más az Et száma a nyári felninek és így másik csapágyat terheli a 2 közül a kerékagyban ami lehet jobban el van kopva Vagy ha eddig 0 ás Et volt akkor most ha nem akkor csak az egyik csapágy zúg.

3. Alacsonyabb/magasabb így a kocsi és ezért van más hangja

4.Más a kerék mérete és így azonos sebesség mellett más fordulaton üzemeletted a kocsit így más a hangja

5.Bemeséled magadnak

2012. febr. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!