Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kétütemű motoros kérdés, azon...

Csigarena kérdése:

Kétütemű motoros kérdés, azon belül MZ 250. Mire utalhat az, hogy indulás után jól húz, viszont huzamosabb utazás után egyre gyengébb és az egész motoron érezni hogy "rezeg"?

Figyelt kérdés
Nem rángat, egyszerűen vibrál de a kormányban már eléggé felerősödik és igen elviselhetetlen/bosszantó.Talán rossz keverés lenne?Ha lehet olyan írjon aki egy kicsit is ért hozzá :)

2012. febr. 25. 00:16
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Az hogyha mész és elkezd látványosan gyengülni lehet akár annak is a jele hogy meg akar szorulni valahol a gyalázatos.


Ha ilyenkor visszaveszed a gázt mi történik?

Az indulás után mennyi idővel kezdi el a vibrálást?

Nem érzed forróbbnak a motort mint korábban?

2012. febr. 25. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Egész biztosan nem 100%-os a működése. Nézesd meg mindenképp.
2012. febr. 25. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Milyen keveréket használsz?
2012. febr. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

Nekem hasonló dolgot produkált múltkoriban. Csak még iszonyatos teljesítmény csökkenéssel is járt a dolog.

Aztán először megadta magát a gyertya, csere után a rezgés majdhogynem megszűnt. A teljesítmény csökkenést meg egy eldugult benzincsap okozta...

Talán próbáld meg egy másik gyertyával, hátha csak az vacakol.

2012. febr. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az első kommentelőnek:

Ha visszaveszem a gázt picit szaggat és hamar lassul.

A jelenség folyamatosan alakul ki,de kb a 15-20. percre teljesedik ki,ekkor kb babetta teljesítményű :I.

Talán melegebb,de ebben nem vagyok biztos.

2012. febr. 25. 15:14
 6/25 A kérdező kommentje:

#3 kommentelő

alco szintetikus olaj 1:50 keverék,de próbálgatom az arányokat

2012. febr. 25. 15:21
 7/25 A kérdező kommentje:

[link]

ez az olaj és Oregon N17C a gyertya

2012. febr. 25. 15:30
 8/25 anonim ***** válasza:
87%
Legyen inkább 1:40
2012. febr. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Ha elkezd gyengülni, leállítod, aztán ha lehűlt akkor megint jó 15-20 percig, akkor én túlzott melegedésre tippelnék.


Érdemes megtisztogatni a hűtőbordákat, kicsivel több benzint adni a motornak (lehet kevesebbet kap valami lerakódás miatt, egy karbipucolás sosem árt a 2T szocimotoroknak), kicsivel több olajat tenni a keverékbe.

Én megnézném a kipufogót is, hátha beszűkült a lerakódástól. Meg persze a levegőszűrőt is ha már előszedtem a szerszámokat. :)


(Pannoniám van néha meg tud még viccelni, csak 3 éve van nálam, abból több mint másfél volt a felújítás :D )

2012. febr. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Nem tudod ,hogy volt e már cserélve a főtengely csapágy?Azért kérdezem mert én már találkoztam olyan ETZ-vel amibe valami okos zárt csapágyat tett. Ugyanezeket a "tüneteket" produkálta.
2012. febr. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!