Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel astra f 1,7-esem. Nem...

Opel astra f 1,7-esem. Nem akar beindulni csak kattan valami a indító motornál. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
Elsőnek azt hittem, hogy lemerült az akksi (már vagy 5 éves). Felraktam tölteni de utána is ez a jelenség. A szomszéd 100Ah-ás akksijáról próbáltuk bikakábelen keresztül beindítani de ugyan az. Szeptemberben volt hasonló baja csak akkor még kattanni sem kattant, akkor kicseréltem az indítómotorban a szénkefét és minden rendben lett. most mi lehet a baja?

2012. febr. 29. 17:44
 1/9 anonim ***** válasza:

most is az indítómotor a baja,

de ezt te is tudod....

2012. febr. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sejtettem, hogy az indítómotornál lesz valami gebasz de konkrétan mi? Szeptemberben mikor kicseréltem a szénkeféket azelőtt kattogni sem kattogot. szóval innen gondolom, hogy most nem szénkefe csere lesz.
2012. febr. 29. 18:38
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha kattan, akkor nem szénkefe, hanem a behúzótekercs végén lévő kapcsoló lesz a ludas! Ha benyúlsz egy csavarhúzóval, és rövidre zárod a behúzótekercs végén a két vastag vezetéket, akkor forgatnia kell!

(A linkelt rajzon a 4-5 pontok között)

[link]

Csak óvatosan!


[link]

2012. febr. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Egy ismerősőm azt mondja, hogy simán megszorult a motor és zsírozzam meg.
2012. febr. 29. 18:55
 5/9 anonim ***** válasza:
én bepróbálkoznék h párszor rákoppintok kalapáccsal. Nem nagyot, de nem is kicsit...
2012. febr. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Egy ismerősőm azt mondja, hogy simán megszorult a motor és zsírozzam meg."


Akkor is szét kell szedned! Ha csak szénkefét (bronzkefét) cseréltél perselyeket nem, akkor kicsi az esélye, hogy megszorult! Ha megszorul az önindító, akkor többszöri próbálkozásnál leszívja az akksit, de meglátszik indításkor is, mert a túlfogyasztás miatt pl. a műszerfal is elhalványul amikor próbálkozol.

Ha viszont csak kattan, de szinte nem is fogyaszt (pl. bekapcsolt lámpák nem halványulnak el) akkor nem is kap feszültséget az indítómotor, és eshetsz neki a behúzótekercsnek!

2012. febr. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Csak szénkefét cseréltem, semmi mást. ha indítok akkor kattan és a műszerfal világítás behalványúl. Este azért kimentem megütögettem de semmi. Na majd hétvégén szétkapom és megnézem hogy mitől állt be.
2012. márc. 1. 06:14
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem a Ladámon volt két éve pontosan ugyan ez a tünet, ami csak véletlenszerűen jött elő. Hol indult rendesen, hol meg csak kattant.


Szerencsére a Ladán még van kurblis kézi indítási lehetőség is. Így ilyenkor így indítottam. A gyújtást ráadtam, kurblit be, rántottam rajta egy fél fordulatot és már járt is a motor. De látnotok kellett volna azokat a megdöbbent arcokat, akik ezt látták! :)))


A lényeg, hogy nem akarta vele itthon barkácsolni, elvittem szervizbe. Ott sem szórakoztak vele, önindító cserével orvosolták a problémát. (Mondjuk 34 évenként talán belefér...)

2012. márc. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Szombaton aláfeküdtem és kikaptam az indítómotor hátulját. Az egészet nem tudtam kiszedni mert be van rohadva a tartócsavar. Szétszedtem, megtisztítottam, agyig nyomtam hőálló gépzsírral, visszaszereltem és pöcc-röff.

Köszönöm mindenki segítségét!

2012. márc. 4. 08:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!