Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan lehet egy renault...

Hogyan lehet egy renault thaliából a legkevesebb fogyasztást kihozni? Városban milyen fordulaton érdemes furikázni? 50nél az 5 ös a legtakarékosabb?

Figyelt kérdés

2012. márc. 2. 17:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem gyorsítasz feleslegessen, mindíg előlre figyelsz, gonolgozol, ha látod, vagy érzed, hogy piros lessz akkor nem gyorsítasz, hanem motorfékezel.

A motorféket sokszor használod...

De ne alapjáraton járasd az autót, hanem kb közepes fordulatszám tartományban. Ne válts korábban, de ne is pörgesd sokáig.

Lehet, hogy az 5ös a legjobb.

2012. márc. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 pagan ***** válasza:
2000 fordulatnál mindig váts fel,5 be ötvennel ne menj mert erőlködik így is az autó,és még többet eszik,hagy négyesben,de van aki 3 ban járkál városban,oktatóm anno fel sem engedte váltani városban 4 esbe
2012. márc. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyébként benzines vagy diesel? Az 1.5 dci motorral csak városi használat mellett bőven 6 liter alatt el tudok mászkálni. Az 1.4 benzines csak városban nekem kb. 7-8 l körül evett. Egyébként én is az előttem szóló véleményét osztom. Városban ritkán érdemes 5-be váltani, mert a motor csak "nyűglődik". 50-nél (de még 60 körül is) bőven 4-esben megyek.
2012. márc. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
65-el járok városban, és csakis 4.-ben! Nem szabad 5.-et kapcsolni 50-60-as sebességnél, nem tesz jót az autónak, remeg tőle.
2012. márc. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
1.4 benzines :) köszönöm a válaszokat!
2012. márc. 2. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!