Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy 2.5 v6-os autóm....

Van egy 2.5 v6-os autóm. Érdemes lenne lecserélni egy Dizelesre?

Figyelt kérdés

Van egy Alfa 156 v6-osom,amivel meg vagyok elégedve.Amikor vettem mindent felújitottam rajta amit kellett(fék,futómű,vezérszij,stb).Már két éve megvan és semmi hibája nem volt.Nagyon jó vezetési élményt nyújt ezzel a motorral,de a fogyasztás 10-12liter.

Érdemes lenne szerintetek lecserélni egy 1.8-2.0 literes 8-10 éves dizeles kocsira?Fogyasztása kb a fele lenne,de a hibalehetőség jóval nagyobb:kéttömegű lendkerék,porlasztó,turbó,stb.Kb. 15000 km-t megyek évente.

Nem szándékozom még eladni csak a vélemlényetekre lennék kiváncsi.



2012. márc. 2. 20:17
 1/7 anonim ***** válasza:
32%
Egy 2.5 v6 is elég sok hibalehetőséget hordoz.
2012. márc. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
V6-ból is van dízel, számodra igazi kompromisszum.
2012. márc. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha elégedett vagy vele esetleg még az lpg üzemre alakítás is egy megoldás lehet, fogyasztás nem csökkenne hanem nőne egy kicsit viszont sokkal olcsóbb a gáz.
2012. márc. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%

Sosem vennék dízeles autót magamnak, tehát nem.

Van egy flottul működő Alfád, ami ritkaság, szóval pláne nem. :)

Ettől eltekintve, objektíven nézve pont abban a korban jönnek elő a költséges problémák amit behatároltál (turbó, magasnyomású befecskendezés, porlasztócsúcsok, stb), elég szép összeget lehet bukni rajta. Igazából ha a fogyasztás fontos akkor ne told neki annyira, el lehet menni vele 8liter környékén is (tudom, abban mi az élvezed, na pont annyi mint egy dízelesben), vagy vegyél valami könnyű kis köbcentis japán gépet.

2012. márc. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Dízelből V6-ot NE vegyél. Az 1.9 TDi szervizelés 1/3-ada a v6-nak... én nyüstölöm az enyémet, és jól bírja...de ugyanúgy mint minden típusnak vannak hibái,amit egy hozzáértő könnyen megold. Turbó-porlasztó csere...igen ezek a HANYAG emberek miatt mennek tönkre...Rossz gázolaj,vagy beleönt mindent (étolaj,trafóolaj stb.) gyenge minőségű motorolaj... Nekem 2,3-2,5Bart nyom a turbó,és mégsem fexik ki a motor...mert olyan ember csinálta aki ért hozzá... -10C-ban is beindult...izzítás nélkül (a relé előtti biztosíték kiégett) ...
2012. márc. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

első: van te neked fogalmad arról, hogy miről beszélsz? Az aresei v6 ami a kérdező autójában van minden idők egyik legjobb v6-os benzines konstrukciója. Nyilván nem hibátlan, de ritka jóféle, nem hiába reszelgették cirka 30 évig.


Kérdező: lpg. Legalábbis én biztos nem adnám semmi pénzért azt a v6-ot, főleg nem cserélném egy büdös kerregő traktor aggregátra...

2012. márc. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2012. márc. 16. 23:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!