Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire könnyíti meg a B...

Mennyire könnyíti meg a B kategóriás forgalmi vizsgát, ha kap egy kis pénzt a vizsgabiztos?

Figyelt kérdés

A tapasztalataitokra,megfigyeléseitekre vagyok most kíváncsi. Mennyivel elnézőbb a vizsgabiztos így? Ha nem követek el végzetes baklövés,akkor szerintetek levizsgázom? Esetleg bukott már úgy valaki,hogy fizetett és apróbb hibákat vétett? Kérlek lássatok el egy-két véleménnyel!

A válaszokat előre is nagyon köszönöm!


2012. márc. 4. 13:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Felejtsd el. Akár fel is jelenthet érte. Hallottam én is olyanokról akik elkérik a jattot, és ha nem adod le megbuktál, ha ilyen vizsgabiztoshoz kerülsz akkor nyilván perkálnod kell, de ha alapesetben úgy nyitsz hogy "adok egy huszast ha átmegyek", nos , az nem túl jó ötlet.
2012. márc. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Az oktatód biztos ismeri a vizsgabiztosokat , és ha kiderül kihez kerülsz akkor kérdezd meg az oktatódat hogy van-e lehetőség ilyenre.De az is lehet hogy magától fogja mondani hogy "ha anyagilag megsegíted a vb-t akkor garantált a siker". Szóval előtte érdeklődj a vb-ről hogy korruptak-e.
2012. márc. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem, nem szabad, hidd el ha rendesen felkészültetek az oktatóddal akkor menni fog a vizsga. Ha nem vagy biztos benne akkor beszélj az oktatóddal hogy vizsga előtt még vezessetek le 1-2 órát, inkább arra menjen el a pénzed, és gyakoroljátok azt amit úgy érzed hogy kell. Hidd el ha odafigyelsz kipihenten mész oda határozott vagy vezetés közben nem kételkedsz és ha a vizsgabiztos látja rajtad hogy tudod mit kell csinálni betartod azt amit kell akkor lehet 2 kisebb hibával átmész. A lefizetés nem túl jó ötlet, fel is jelenthet érte agy nem fogadja el a pénzt de akkor megbuktathat még akkor is ha 100% osan teljesítesz. Ha esetleg az oktatód mondja hogy adj a vizsgabiztosnak egy kis kenőpénzt mert az olyan amilyen akkor elgondolkozhatsz rajta.
2012. márc. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
tanulni olcsóbb mint perkálni, amúgyis sokba van egy jogsi, nemhogyha még fizetsz plusszba. Nahmeg aki olyan azt buktassák is meg, ne pénzért vegyen papírt. A közlekedés nem nídforszpíd akol ha falnak csapódsz lés lemaradsz nyomsz egy restartot. Felejtsd el. Figyelj, tanulj, vegyél pótórát ha kell.
2012. márc. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Persze igazatok van. Bár arra nem gondoltam,hogy spontán próbálom lefizetni a vbt,mert persze tisztában vagyok én is a jogi következményeivel,de az oktatómmal ezt megbeszéltük,ha lát rá lehetőséget,akkor elintézi,ha nem akkor nem. Természetesen ismeretlen vbnél nem fog bepróbálkozni mert ő se ma kezdte a szakmát. De gondolom abban egyetértetek,hogy Pesten a reggeli csúcsforgalomban irdatlan nehéz vizsgázni,főleg ha az embert szétfeszíti a stressz. Persze én úgy érzem felkészült vagyok,tudok vezetni nagyjából(persze vezetni évek alatt tanul meg igazán az ember szóval erős kijelentés :) ),elütni senkit nem fogok,és anyagi kárt sem okozok úgy vélem,de jobb lenne abban a tudatban vezetni,hogy reménykedem,hogy az apróbb esetleges figyelmetlenségekből adódó hibázások(mint pl. nem néztem bele 886.-ra a tükörbe,vagy lehagyok egy kikerülésnél való indexet)miatt megy el a vizsgám. Ezért érdeklődtem,mennyire olajozottabb a vizsga menete,ha fizetek. Erre szeretnék elsősorban válaszokat kapni,de köszönöm a jó tanácsokat! :)
2012. márc. 4. 13:48
 6/12 anonim ***** válasza:
77%
"Mennyire könnyíti meg a B kategóriás forgalmi vizsgát, ha kap egy kis pénzt a vizsgabiztos?" Na ebből is látszik, hogy miért van ennyi balf*sz az utakon. Abból a pénzből vegyél inkább pótórát és tanulj meg inkább vezetni!
2012. márc. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"pl. nem néztem bele 886.-ra a tükörbe,vagy lehagyok egy kikerülésnél való indexet"


Na pont ezek azok a dolgok, amiket nem lenne szabad. Nem a vizsgán, hanem sosem, ha vezetsz. Elég, ha 10000-ből egyszer nem nézel a tükörbe, hogy elcsapj egy biciklist. Elég egyszer elfelejteni az indexet, hogy hátulról beléd csattanjon valaki.


Ráadásul egyik sem olyan dolog, amit az ember idegességében elfelejt. Ezeknek természetesnek kellene lenni.


Az oké, hogy ha sokat tökölsz egy sávváltásnál, rosszul méred fel, hogy még átférnél a sárgán, vagy nehezen megy a parkolás - ezek idővel majd javulnak.


A tükör elhagyása, az index elhagyása lustaság. Ráadásul bosszantó és veszélyes lustaság. Tudom, a mai fiatalok már olyan nyápicok, hogy napi öt indexelésnél többet nem bír a bicepszük, de tessék gyúrni, vazze!

2012. márc. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Először is azt kéne tisztázni, hogy biztosan jól megy-e a vezetés, vagy sem. Nincs olyan, hogy talán vagy lehet, stb. Ha nem érzed magad biztosnak benne, akkor vegyél inkább pár pótórát és ne a vizsgabiztos lefizetésével akard bebiztosítani magad. Másrészt ezzel a kijelentéseddel sem tudok egyetérteni:"Pesten a reggeli csúcsforgalomban irdatlan nehéz vizsgázni". Mindenkin nagy a stressz a vizsgabiztos jelenlétében, de attól még neked tökéletesen kell teljesítened. Ha ezt most nem tudod nyújtani, akkor mi lesz később...baleset!
2012. márc. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Kösz a hozzászólásokat,kár,hogy egyetlen egy kérdésemre se kaptam választ. Mindenesetre igazatok van,de úgy érzem megy a vezetés,csak azt felejtik el egyesek,hogy van egyik-másik vizsgabiztos aki tartja a markát és meghúz ha nem fizetsz.
2012. márc. 4. 17:31
 10/12 anonim ***** válasza:

Én anno az oktatónak adtam ajándékot, hogy rendezze el a vizsgabiztossal!

Akkor csak ő bukhat a dolgon, én nem!

2012. márc. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!