Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kb. mennyiért érdemes egy...

Kb. mennyiért érdemes egy használt, de működőképes, kis mopedet venni?

Figyelt kérdés
Csak rövidebb utakra kéne (ahová biciklivel hosszú lenne az út, de az autót felesleges beindítani főleg hogy jön a jó idő)
2012. márc. 5. 09:26
 1/6 anonim ***** válasza:
én 100ért vettem pár éve egy 99-es suzukit, és a 3 év alatt csak benzint meg olajat kért
2012. márc. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
20-30 ezerért is kapsz, csak mondjuk nem Suzukit. Én pl. 30 ezerért egy 150-es ETZ-t vettem, és azzal sem volt gond évekig. :)
2012. márc. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, mik az igényeid.

Jobb szereted a váltós motort, vagy jó az automata is?

Szép legyen, vagy az esztétikum nem olyan fontos?

Gyors legyen, vagy nem számít annyira a sebesség?

Tudsz, szeretsz szerelni, vagy teljesen szerelésmentes gép kell?

Én pl. jobban szeretem a régi, váltós motorokat, még ha többet is kell szerelni, ill. nem olyan gyors.

Ennél fogva simson schwalbet ajánlanék. Vagy egy olyan dongó+ biciklit, amilyet én is hajtok.

2012. márc. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha csak közlekedni akarsz vele akkor gondolom mind1 hogy hogy váltós vagy nem.

Ha van 100.000ed akkor a Malaguti F12 robogót ajánlom ajánlom.

Tökéletesen megbízható és kényelmes is

2012. márc. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Egyenlőre tényleg "csak" használni szeretném.

Az sem baj, ha úgy néz ki mint egy hányás, csak menjen

(most egyenlőre csak a kocsinál vagyok "optikai tuningos", aztán nem akarom, hogy annak a rovására menjen)

Tudok, szeretek szerelni.

Viszont A-s jogsim még nincs (az összes többi igen), így fogalmam sincs mennyire kell pici legyen, hogy mehessek vele legálisan.

Nagyjából olyan kéne mint amit a kezdő autósoknak is szoktak ajánlani.

Nem kell sajnálni, gyakorolni jó, és a késöbbiekben lehet venni egy jobbat, nagyobbat.

2012. márc. 6. 08:53
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha B jogsid van, max. 50-es motort vezethetsz.

Ill. ha jól tudom, már érvényben van, hogy kiegészítő vizsgával 125-öst is (?) De gondolom, nem akarsz ezzel babrálni...

Szóval 50-esek között, napi használatra kellene akár csúnya is. Nos, erre alkalmas robogót is lehet találni viszonylag olcsón. Annyi a hátrányuk, hogy ha szerelni kell, az nagyon nehézkes pl. egy simsonhoz viszonyítva. (Minden burkolva van, kis helyre zsúfolva, összeépítve, esetleg spec. csavarokkal)

Nekem van jó, és rossz tapasztalatom is régi robogókkal. hajtottam egy huszonéves (még szögletes, külön indexes) Hondát évekig, hiba nélkül. De volt olyanom is (Honda pal), amivel nem tudtam úgy elindulni, hogy hazafelé ne kelljen már gyalog jönni :-(

Szerintem a honda dio-k nem rosszak (50-55e. körül már kapsz jóarcú gépet)

2012. márc. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!