Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha kigyulladt a lámpa, hogy...

Ha kigyulladt a lámpa, hogy kevés a benzin, utána még kb. hány km-t tudok menni?

Figyelt kérdés

1.4-es Opel Astra G-m van, 10 éves, de jó állapotú, nemrég kiszámoltuk és 8 litert eszik ha nagyrészt autópályán és autóúton megyünk vele.

Tegnap gyulladt ki a benzinvisszajelző lámpa, utána még kb. 15 km-t mentem vele, kibírna még egy 15-20 km-t?

Inkább autóúton használnám, minimálisan mennék vele városban (max. 1-2 km).

Sajnos nincs most pénzem tankolni...

Köszi a válaszokat!


2012. márc. 5. 14:35
 1/9 tetro ***** válasza:
100%
nekem egy 1.4 Fordom van. a lámpa kigyulladásától 50 km-t lehet még vele menni.
2012. márc. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A dízel passatomba ilyenkor még belecsavartam kb. 35km-t és nem fogyott ki.


Ha nem padlózod akkor 20km-t biztosan kibír az astra.

Tipp: ha Omv-n tankolsz akkor kicsit többet is. Tapasztalataim szerint elég jól adalékozzák az üzemanyagot.

2012. márc. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ilyen Astrám van, ha kigyullad a lámpa, akkor semmi para, utána van, h elkezd villogni. Na, utána sztem 20 km-t ha megtudsz tenni, de az már a fosatós része a dolognak.
2012. márc. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ford Focusban még 80 km, amíg leesik a mutató, és 30km amíg fekszik a padlón. Ezután tudtam 53.5 litert rátankolni.
2012. márc. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%

Inkább tankolj bele egy keveset, mintsem lerohadj vele valahol, aztán fizesd az elszállítást. Talán haverok kisegítenek, de messze ők sem fognak vontatni.

De ha ennyire nincs pénzed, akkor ne használd a kocsit.

2012. márc. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Minimum 50km-t megy még a lámpa felvillanásától.
2012. márc. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Muszáj használnom sajnos....

Köszönöm a válaszokat, akkor még megkockáztatom, ha gáz lenne, van, aki hazahúz, vagy hoz egy kis benzint :D

2012. márc. 5. 15:03
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is inkább még most hozasd azt a kis benzint, ha mondod, hogy van rá lehetőséged:D Ha csak 5 l-t ad valaki, már nyugodtabb lehetsz sokkal:)
2012. márc. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 pagan ***** válasza:
50%
én a calibrámmal 100 km et tudtam menni kivillanás után,te is tudsz annyit szerintem
2012. márc. 5. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!