Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fiat tipo/tempra 1.4. ie nem...

Fiat tipo/tempra 1.4. ie nem indul?

Figyelt kérdés
Üdv. Segítséget szeretnék kérni.Fiat Temprám nem indul. Elöl a tűzfalon van két relé amik ha ráadom a gyújtást nem tudnak bent tartani, és az üzemanyag szivattyút nem indítja el. Valószínűleg bezavar neki valami.

2012. márc. 5. 18:47
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
lehet vizet,párát kapott ved ki had száradjon afiat legnagyobb barátja a wd40 csatlakozásokat érdemes befujni vele mert a fiat hires az elektronikájárol aprobb kontakthibák mindennaposak/nekem is cromám van a kintit kiszáritottam ,majd kicseréltem bentröl egy ugyanolyan relére és megszünt a probléma/
2012. márc. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Ez sajnos nem segített tettem bele újakat.Motorfordulat jeladóra gyanakszok. Motorvezérlő cserélve lett AC jól működik ha direktre zárom. Áram pedig van 12V és 3V is. Csak valamiért nem tartanak bent a relék.
2012. márc. 5. 19:44
 3/29 anonim ***** válasza:
Valami más problem lesz itt, kábeleket nézd át, lehet hogy szakadt vagy szigeteléshibás valamelyik és letestel. Emellett lehet még kb 150 oka, bár a motorfordulat jeladó nem hinném hogy ilyet okoz, évjáratot mondhatnál úgy könnyebb lenne találgatni.
2012. márc. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
93-as évjáratú.
2012. márc. 5. 20:13
 5/29 anonim ***** válasza:

Nekem is volt (többek között) ilyen problémám.

Én kivettem a relét a p!csába, és egy vastag rézdróttal helyettesitettem. Ha küldesz egy képet róla, akkor bejelölöm melyik kettőt kell össze kötni. Azóta is megy :)

2012. márc. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
A benzin szivattyút mi szabályozza? Én úgy tudom hogy semmi csak egy membrán van a központi injector házában ami ha megvan a nyomás lezár és a felesleges anyag megy vissza a tankba.Úgyhogy nyomás szabályzó szelep kizárva.
2012. márc. 5. 20:20
 7/29 A kérdező kommentje:
Melyik oldali reléjét kötötted össze?
2012. márc. 5. 20:24
 8/29 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

AC pumpát kösd direktbe, csináld meg kapcsolósra.

Egyrészt lopás gátló is, másrészt működni fog.


Ha egyszer beázik egy Tipo, akkor a gyári állapot szinte vissza állithatatlan.


Nekem is beázott (állt benne a viz). Cserélnem kellett sok mindent, többek között az ECU-t is.

2012. márc. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
2 relé volt ott, asszem a jobb oldalit kötöttem, a 2 szélső lábnál.
2012. márc. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
Ja hogy már nagykorú, akkor bármi lehet,tényleg hírhedt az elektromos rendszerük. Az AC mindig azonos nyomáson jár, úgy van megoldva ahogy írtad, membrános rendszerrel.
2012. márc. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!