Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autófóliázás hogyan?

Autófóliázás hogyan?

Figyelt kérdés
Szeretném az autóm üvegeit besötétíteni hivatalos úton,mert most sima fehér üvegei vannak és nem nagyon tetszik. Az első üvegeket hogyan lehet befóliázni? Sehova nem szeretnék vad feketét csak olyan lightosat amin még simán át lehet látni. Valami ilyenre gondoltam: [link] Ilyet lehet szabályosan felrakni? Nem szólnak érte? Mindezt rendesen lepapírozva.

2012. márc. 7. 20:01
 1/6 anonim ***** válasza:
lehet, olyanhoz fordulj, aki úgy hirdeti, hoyg engedéllyel. Fólia árában fel is rakják. Te nem tudod feltenni, szaktudást igényel. Csak látszólag könnyű.
2012. márc. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az elsö üveget elvileg nem lehet csak a B oszloptól hátrafelé.(Pontosabban lehet nagyon kis %-ban de általában a gyári sötétítés már kimeriti a lehetöséget ennek olvass utána).

Ha szakmühelyben csináltatod akkor hivatalos lesz. Nekem is úgy van. Én kaptam róla egy mübizonylatot. Rendőr nem szól érte müszakin is simán átment a mübizonylatot se kérték. Alsó kategóriás 5 ajtós autóra 2 éve kb 25 ezer volt.

2012. márc. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen rosszul fogalmaztam. Nem én csinálnám hanem én csináltatnám. De nekem azaz igazi fehér üveg van még az autóban semmilyen sötétítés nincs rajta. Így lehetelőre is rakatni? Ja meg az első szélvédő tetejére napellenző csíkot. Arra tipikus zöldesre gondolok.
2012. márc. 7. 20:19
 4/6 anonim ***** válasza:
Az első szélvédőn a lehajtott napellenző aljának vonaláig lehet sötétített csíkot felragasztani. A B oszloptól előrefelé legalább 75%-os fényáteresztő képességű üvegeknek kell lenniük. Ha teljesen "fehér" az üveg, akkor lehet rá fóliát rakni, viszont nem árt vigyázni, mert a hővédő zöld üvegek is színtelennek tűnnek első ránézésre, de bizony elég erősen közelítik a 75%-ot, nem is lehet őket fóliázni. A hátsó ablaknál pedig figyelj rá oda, hogy egyrészt kiláss az autóból (a túl sötét fólia jóvoltából szürkületben kb. használhatatlan is lehet a belső tükör), másrészt pedig ha az ablaküvegen át világít a pótféklámpa, annak ne gyengítsd nagyon a fényét.
2012. márc. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Közi a válaszokat mindenkinek ment a zöld kéz. Nem hiszem, hogy egy 99-es Astra F-nek hővédős üvegei lennének. Pótféklámpám nincs ebből adódóan az nem fog átvilágítani az üvegen :)
2012. márc. 7. 20:52
 6/6 anonim válasza:
Itt megtalálod a szabályozást: [link] és kivitelezőt is. Van néhány termék ami belefér előre is a szabályozásba és jó a hővédelme mint pl. a LLumar AIR sorozat fóliái. Felszerelés előtt javasolt a kivitelezővel megméretni az üveg+fólia fényáteresztést, hogy biztosan tud e rá műbizonylatot adni, valamint ha ad rá akkor matricát is kell ragasztania a fólia és az üveg közé!
2012. márc. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!