Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volkswagen Transporter T1, T2...

Volkswagen Transporter T1, T2 beszerezhető olyan 500. 000-1. 000. 000Ft között? (Itthon vagy külföldön, bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szerintetek a fent említett összegben lehet venni ilyen autót még? Nem teljes restaurált példányra gondolok, de nem is teljesen lepusztultra, olyanra ami még megy. Egy ilyennel szerintetek belehet járni Eu déli részét? Úgy értem, hogy képes rá? (a korra való tekintet miatt)

Ha külföldről hozatom be (Eu-s országból) akkor, az nagyon megdobja az árat, ha pl: 500.000Ft értékben veszek egyet?



2012. márc. 8. 09:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
a www.mobile.de -n nézz körül!!
2012. márc. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

[link]


Ezt az autót akartam a tulajdonosától megvenni másfél éve, de nem adta, aki most árulja valószínűleg nem az akinél én láttam a gépet. Másfél évvel ezelőtt 55-65 közötti úriember használta, szőnyeget/műpadlót meg ilyesmiket hordott vele.

Amennyire emlékszem nem volt tökéletes, pl. ez a sárga szín kizárt hogy gyári legyen, de nem tűnt rossznak sem. A fóliázás csúnya, de egyébként sem áll jól ennek a kocsinak.

Ez most a legolcsóbb, igaz jól túl vannak értékelve a Transporterek. Meg a Bogarak is. Meg minden régi jármű, a fél ország ebből akar nagy pénzt leszedni.. :(

Aztán lehet csak a fizetésünk a kevés, az autó simán ér annyit... :/

2012. márc. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

1; Megnéztem a mobile.de-t, és vannak ott is szép példányok, 2-3-4ezer euróért.


2; Pont ezt a kocsit néztem én is, 790.000 és ez tűnik a legnormálisabbnak. Na a festés: már néztem is h kb, mennyibe kerülhet az átfényezése (2színűre gondoltam, alsó fele kék v piros, felső fehér:D), belül kicsit átalakítani (mosdót rakni bele) és mehet is az európai túra. Nagy álom egy ilyen autóval, de nincs sok pénzünk.

2012. márc. 8. 16:31
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha nincs pénzed amit csak kifejezetten erre költenél, akkor ne állj neki a festésnek. Gondolom saját magad nem tudod megcsinálni, ha szakemberhez viszed, akkor pedig időigényes és drága mutatvány lesz.

Ez az autó úgy néz ki eléggé egyben van, műszaki érvényes, más nagyon nem kell. Hétvégente tudsz vele némi pénzért bútort vagy ilyesmit szállítani, úgyhogy meg tudja keresni az újrafényezés árát.


Ha most üzembiztosan tartod és megóvod az állapotromlástól, akkor 4-5 év múlva is jó alap lesz felújításhoz, addigra meg lesz rá pénzed.


A felújítás - ha tényleg rendesen csinálod - nem kevés pénz és idő. Az első Pannoniám, pedig "csak" egy motor 2 évig készült, a másodikat már 1 év alatt sikerült talpra állítani, szigorúan meló után és hétvégén.


Ha rám hallgatsz nem faragsz bele mosdót vagy ilyesmit. Inkább vegyétek ki a hátsó 2 sort, tegyetek be egy matracot és menjetek kempingbe sátor nélkül. :)

2012. márc. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Eszem ágába nem lenne magamnak lefesteni, 100% hogy elrontanám.

Ha megvenném, akkor nem most újítanám fel (tervben sincs most), az van tervben, hogy veszünk egy ilyen autót (a feeling miatt, persze reális keretek között, nem milliókért) kipofozzuk (motorikusan teljesen rendbe rakni) és elmenni vele európai túrára (legalábbis Olaszország,Franciao.,Spanyol). De ez előtt nem tervezem restaurálni, max. átfényeztetni. De ez után, és ha megszedtem magam kicsit pénzzel (erre gyűjtenék) akkor felújítanám teljesen.


Nézegettem külföldi honlapokat, esetleg külföldről beszerezni egy T2-t, de kicsit elkeserítő, hogy még drágább.. pedig nem egy makulátlan állapotút keresek, hanem csak ami utazóképes.:D


Olyan ülést szereznék bele, ami ággyá alakítható. Szóval utazás közbe rendes ülés, este meg lelehet hajtani, ha esetleg nincs kis panzió, vagy sátor hely (Bútorokat nem szeretnék bele, kis szekrény rezsó ilyenek nem), a mosdó is csak azért kéne, mert akivel tervezzük (lány) ő ragaszkodik hozzá, azt mondta az bármikor jól jöhet.:D

2012. márc. 8. 19:46
 6/11 anonim ***** válasza:

Na, akkor az elképzelés megvan, márcsak bele kell vágni.


Egy kalappal hozzá.


Amit még megnézhetsz: pl. szerb, horvát használtautós oldalak, hátha kifogsz egyet jó állapotban.

2012. márc. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Elképzelés megvan, igen.. már csak a megvalósítás kell.. :D


Elkezdtem nézni külföldi honlapokat is (környező országok, Németo.) több kevesebb sikerrel sajnos..:S

2012. márc. 11. 16:35
 8/11 anonim ***** válasza:

Ez van, az ilyen járműprojektekhez kitartás, szerencse meg pénz kell.


Nekem a következő projekt "alapanyaga" már a pincében van szétszedve, a szezon végére talán megint egy 1961-es Pannoniára fog hasonlítani. :D

2012. márc. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Na igen, szerencse..:D Remélem mellettem fog állni az elkövetkező időben:D


Neked meg sok szerencsét a Pannóniához.. :D


Amúgy itt az utazás fele nagy vonalakban:

[link]

2012. márc. 11. 17:34
 10/11 anonim ***** válasza:

Grandiózus terv, azt kell mondjam.

Ehhez nagyon alaposnak kell majd lenned a gép felkészítésénél.


Én "csak" egy horvát tengerparti kiruccanást terveztem majd valamelyik Pannoniával (mivel kettő van), de addig még sokkal üzembiztosabbá kell tenni. Például megbízható, nagyobb telj. elektromos rendszer - mert a 6V/35W izzó fényénél csak holdvilágos éjszakán lehet átlépni a 40-et.. Meg nem ártana egy "kopásmentes" gyújtásrendszer, új fékalkatrészek stb.


Komoly kihívás tud lenni többezer kilométer egy régi masinával.

2012. márc. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!