Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2006-os évjáratú autóm motorja...

2006-os évjáratú autóm motorja minden reggel indítás után, tehát hidegen nyikorog, gázadásra már átmegy visításba is. Viszont megyek vele pár percet, felmelegszik a motor akkor nagyon szép csöndes hangja lesz. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Nemrég volt komplett vezérléscserén, de reggelente már előtte is hallottam, igaz akkor még alig észrevehető volt (egy olyan 3 hónapja kezdődhetett). Én úgy hallom, hogy kb a bal kerék fölött van a mortérben a forrása.

Okozhat nagyobb bajt ha így használom?



2012. márc. 8. 12:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak az ékszíj nyikorog.
2012. márc. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Egész biztosan az ékszíj csúszik. Valószínű nem húzták meg rendesen .
2012. márc. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Laza az ékszíj. Vagy csak nincs megfeszítve, vagy a végtelenségig kinyúlt és csereérett.
2012. márc. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ez a generátor ékszíj lehet. Indítás után nagy terhelése van, ezért akkor képes megcsúszni (sivítani)

Ahogy múlik az idő, egyre kisebb terhelése lesz és már nem csúszik meg rajta.


Érdemes utánahúzni mielőbb. Sok autónál nem is túl bonyolult.

2012. márc. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Jah azt még lefelejtettem, hogy nem folyamatos a hang, hanem ilyen nyik-nyik-nyik-nyik. Fordulatszám emelkedésével intenzívebb és hangosabb, majd menet közben egyszer csak elhal a hang és egész nap megint semmi...
2012. márc. 8. 12:50
 6/13 anonim ***** válasza:
Egyértelmű ékszíj !
2012. márc. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
17%
persze nyugodtan jarjal vele,nincsen annak semmi baja,tök természetes hogy vmi visít a motortérben..............istenem.........az emberi butaság már megint.......gondolom ha neked fáj a fogad,és üvöltessz miatta evés közben akkor nem az az első gondolatod hogy fogorvoshoz kene menni hanem eszel tovább,mert hát jól van az úgy,majd egyszer elmúlik.................amúgy meg meg kéne húzni az ékszíjat barátom!még szervíz se kell hozzá mert otthon is elvégezhető,bár ezek után te inkább ne nyúlj az autódhoz!
2012. márc. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Persze belátom hülyeség nyugtatgatni és hitegetni magam, de szeretném előtte mások véleményét kikérni, mert a szervizek állandóan lehúzásra mennek, mindent cserélni kell stb.. Belátom én műszaki analfabéta vagyok, még egy ékszíjat sem tudok emghúzni, ha tényleg az a baj. Eddig úgy voltam vele (mivel nincs igazán sok pénzem csináltatni a koscit), hogy ha csak ennyin megáll a dolog, hogy reggelente nyikorog, akkor el tudok vele járni. Természetesen tovább károsítani én sem szeretném, de még egyszer hangsúlyozom ritka a becsületes szervíz, aki a hozzá nem értőket nem húzza le...
2012. márc. 8. 13:48
 9/13 anonim ***** válasza:
Kérj meg egy rendes szomszédbácsit , akinek autója van .
2012. márc. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Tuti ékszíj gond!
2012. márc. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!