Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 12 éves vagyok és a motorok...

12 éves vagyok és a motorok az álmaim. Milyen motort lehet nekem vezetnem? Hány cm3 vagy ilyeneket kérek a válaszban. De jó a motor neve is.

Figyelt kérdés

2012. márc. 9. 23:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hű de lelkes itt valaki... Magánúton akár egy 600 köbcentis sportgépet is, de nyakamat rá, hogy egy simsonnal nem tudnál elindulni.
2012. márc. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Közúton legfeljebb 300W-os teljesítményű, a szabályok szerint még kerékpárnak minősülő motort vezethetsz. Vagyis meg kell elégedned az elektromos kerékpárokkal vagy robogókkal (de azok közül is a kisebbekkel), esetleg a belsőégésű motorral hajtott "dongókkal".
2012. márc. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem a motor a lényeg számodra, hanem a hely. Az a lényeg hogy te valódi motorral még közúton nem mehetsz, mert a rendőr büntet. 14 éves koródtól rakhatsz M-es jogosítványt, azzal fogsz tudni a forgalomban is motorozni.
2012. márc. 10. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
köszi :))
2012. márc. 10. 00:40
 5/14 A kérdező kommentje:
És milyen robogó a 300w alatti? (Ha ráérsz leirod?)
2012. márc. 10. 00:42
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem közúti forgalomban, sportpályán mehetsz amivel bírsz.
2012. márc. 10. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:

Magánterületen, magánúton mehetsz akármilyen motorral.

Kint a forgalomban, úgy tudom, hogy te még nem vezethetsz semilyen motort.

2012. márc. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Még két év amíg először szerezhetsz jogosítványt, ahogy leírták. Az M kategóriával vezethetsz segédmotorkerékpárt, ami max. 50 köbcenti, max. 45-tel mehet, egy személy ülhet rajta. Gyakorlatilag persze egy rossz állapotú Simson is vígan megy 60-at.


300W alatt? Esetleg elektromos roller van ekkora teljesítménnyel. Gondolj bele, hogy a hajszárító is 700-800W. :)


Hacsak nincs egy nagy zárt magánterület ahol gyakorolhatnál, akkor szerintem várj türelemmel. Ha jogsi nélkül elkapnak akkor rossz esetben évekre eltilthatnak a jogosítvány megszerzésétől.

2012. márc. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

[link]

Ilyen, de ez 30al tud menni max. Borzasztó hamar meg lehet unni.

2012. márc. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
egyébként egy hajszárító 2kilowattos ha valamire való
2012. márc. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!