Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 17 éves vagyok és szeretnék...

17 éves vagyok és szeretnék jogosítványt szerezni. Hol kezdjem? Mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
nagyon kezdő vagyok e-téren, de apám noszogatja, és én is úgy érzem, hogy már kéne :/
2012. márc. 10. 10:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Autósiskolában a legegyszerűbb elkezdeni. Máshol is lehet, de ott bonyolultabb.

Először is érdeklődsz, hogy mikor indítanak tanfolyamot, mennyibe kerül (ezt mondjuk beszorzod 1,5-del, mert annyi lesz a vége), mit tartalmaz az ár (van, ahol nincs benne elsősegélynyújtó vizsga és ilyenek), milyen az oktatás rendje (tudnak-e alkalmazkodni ahhoz, hogy iskolába jársz vagy nem érdekli őket), aztán eldöntöd, melyik lenne a legszimpatikusabb.

Ha ez megvan, beiratkozol. Az életkorod megvan mindenhez, semmire nem kell majd várnod. Az iskolában fogsz majd járni elméleti tanfolyamra és teszel belőle vizsgát. Utána jön majd az oktatás a rutinpályán, később a forgalomban és az új, egyesített forgalmi vizsga. Közben kell majd elsősegélynyújtó tanfolyamra járnod és valamikor vizsgázni sem árt belőle, illetve kell egy orvosi alkalmassági szakvélemény, amit a háziorvosod állíthat ki. Egyik sem olyan nagyon ijesztő.

Ha mindennel végzel, akkor boldog jogosítvány-tulajdonos lehetsz. Viszont arra érdemes figyelni, hogy ha jót akarsz magadnak, akkor úgy érdemes odamenni a rutinpályás oktatásra, hogy már nem idegen előtted az autó. Az óraszámba nem fér bele, hogy ott tanulj meg vezetni, csak az apróbb fogásokat lehet úgy-ahogy elsajátítani. Ha még egyáltalán nem tudsz vezetni, célszerű valami türelmes, megértő ismerőst, barátot, rokont megkérni, hogy forgalomtól elzárt területen próbálja neked megtanítani az alapokat. Elég, ha képes vagy egyedül elindulni, megállni és egy általad kiválasztott íven végigmenni, de ezt megbízhatóan, a pedálok és a váltó figyelése nélkül teljesíted. Ha nincs erre lehetőséged, akkor lehet pótórákat venni rutinoktatáson, de akkor jó oktatót kell választani, akinek van türelme az alapoktól történő oktatáshoz is.

2012. márc. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Érdemes minél több autós iskolát megkérdezni előtte. Mert árakba nagy lehet a szórás.
2012. márc. 10. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
rendben köszönöm szépen a tanácsokat :) viszont még kérdés hogy az orvosi vizsgálat az miből áll? csak annyi hogy ki ír egy papírt a házi orvos hogy alkalmas vagyok rá, vagy kellenek hozzá egyéb vizsgálatok pl tüdőszűrés, ekg stb?
2012. márc. 11. 13:35
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon orvos függő a dolog.

Van ahol csak bemész, fizetsz és tölti is ki a lapot.

De egyébként kb ezek szoktak lenni:

Látásvizsgálat

Vérnyomásmérés

Laborvizsgálat(vér és vizelet, de sok helyen nem foglalkoznak vele)

Meg nézik hogy milyen gyógyszereket szedsz meg ilyesmik.

De egyébként egy olyan ismerősöm nincs akinek az ne lett volna meg :D

2012. márc. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha szeretnél jogsit és komolyan gondolod a tanfolyamot és Budapesti vagy akkor tudok neked egy nagyon korrekt helyet ajánlani korrekt oktatóval!


Aki nem lehuzos és azon lesz hogy hamar meg legyen a jogsid! :)

2012. márc. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

És persze nagyszerü vezetőt is fog belőled csinálni bátran merem ajánjani 13 éves koromtól ismer 14 évesen nála tettem motoros jogsit 16 évesen is és 17 éves voltam akkor a B met is Ő csinálta meg ha tehettem volna az egész A,BE,CE,DE kategóriámat nála tettem volna!


Haláli jó oktató kedves rendes megbizható ! :)

És Az idegei kötélből vannak vicces jó fej ;)

2012. márc. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

heeegany!

Végre egy figura aki nem a tanfolyammal kezdi. Odáig el kell jutni!

2012. dec. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!