Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy kell egy 250es motrot...

Hogy kell egy 250es motrot beállitani? Többi infó lent

Figyelt kérdés
van egy gokartom, de az a baj vele, hogy durrog a kipufogó, tehát utángyújt azt még megtudom oldani... mert babeta gyújtás van rajta, de amit nemtudok megoldani, hogy fél gáznál fullad a motor üresben is (szinte alapgázon 4esben elmegy 40km/h val) mit tegyek? mi a megoldás? gondolom a karburátoron kell álitani de mit???

2012. márc. 11. 19:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha fullad, akkor valószínűleg sokat kap középtájon. Próbáld meg lejjebb tenni a súbertűt (jó lenne amúgy tudni, milyen karburátor van rajta, de úgy látszik, ez titok), középtartományban elsősorban az szabályoz. Ha ezzel nem jutsz eredményre, akkor alacsonyabb benzinszint vagy kisebb főfúvóka kell.

Ja, és nem árt minden egyes változtatás után megfigyelni a gyertyaképet. Fel kell melegíteni üzemi hőfokra a motort és lehetőleg egy adott fordulatszám-tartományban tartva kell vele körözni pár percig. Ha utána kiszeded a gyertyát, látható lesz, hogy milyen a keverék összetétele, kell-e még neki benzin vagy levegő.

2012. márc. 11. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Motorommal volt hasonló. Túl sok levegőt kapott és azért fulladt.

Én úgy csináltam hogy leszedtem a légszűrőt és amikor le akart fulladni kicsit befogtam a légszűrő helyét. És a motor életre kelt :) Ez után meg beállítottam a karbit.

2012. márc. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
hát nekem nincs rajta levegőszűrő :) de anélkül is kell h mennyen. de lefényképezem és feltöltöm :)
2012. márc. 12. 16:06
 4/8 A kérdező kommentje:
jah és a súbertű tisztára le van nyomva
2012. márc. 12. 16:07
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor meg próbáld meg megnézni a gyertyát, milyen a képe. Abból lehet látni, hogy megfelelő-e a benzin és a levegő keverékaránya.
2012. márc. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
olajozott benzin kell belé (jó arányban kevertem) most töltöm fel a képeket. a gyertya jó de kicsit befeketedik az olajtól de simán lejön szóval nem ég annyira rá
2012. márc. 12. 16:26
 7/8 A kérdező kommentje:
2012. márc. 12. 16:29
 8/8 A kérdező kommentje:
a karburátor belselye tiszta! 3 napig azott az egész benzinben csak poros lett kivül... a használattól a lyukak átlettek fújatva
2012. márc. 12. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!