Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire fenntartható mostansá...

Mennyire fenntartható mostanság a Trabant 601?

Figyelt kérdés

Gondolok itt fogyasztásra (városban leginkább), biztosítás, lóerőadó és egyéb kiadások.

Leginkább olyanoktól szeretnék választ, akiknek jelenleg is van és tudnak biztosat mondani!

Kezdő jogsis vagyok, s elég olcsón hozzá tudnék jutni, csak egy kis hegesztési munka van vele. A-ból B-be kellene eljutni, néhányszor 50-60km távokra oda-vissza.



2012. márc. 12. 14:58
 1/9 anonim ***** válasza:

Veterán biztosítást kötsz rá, így 5-10eFt körül megvan egy évben.

A fogyasztás 5-6l körül van.

Nagy mulatság trabival furikázni. Simán megéri belevágni..

2012. márc. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Trabival járni óriási móka,de kicsit drága azért!:)

Költségek:450-60 Ft-os benzin+1:50-hez 2T olaj keverési arány,ami azt jelenti,hogy 50L-hez kell 1L 2T olaj.A minőségi olaj 2-3000 Ft/L.Csakis jó minőségűt szabad bele venni!Hidd el,meghálálja!:)

Na,számoljunk(100km-re,5 liter fogyasztással):

-benya:2300 Ft/100 km

-olaj 1dl/100 km:2-300 Ft

=2500-2600 Ft/100 km

Szervíz: Attól függ milyet fogsz ki,de érdemes alaposan átnézetni!

Csak az alap dolgok fognak néha csereéretté válni:ékszíj,fékbetétek,gyertya,fényszórók,elrohadt részek,gumik,akku,stb. Egy hónapban kb. 3000 Ft

Biztosításban,ilyesmiben nem tudok segíteni,majd az okosabbak megmondják!:)

2012. márc. 12. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 pagan ***** válasza:
a legnagyobb bibi az tényleg az hogy keverékkel megy,szerintem macerás járgány,az alkatrészek viszont olcsók,ha trabant akkor inkább a négyütemű után nézzél
2012. márc. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

14 évig volt Trabanttunk. (601S kombi ) :) A poén kedvéért megvenném, de 50-60 kilométerre nem járnék vele. Városban meg főleg nem.

Feltartod vele a forgalmat, ha jól akarsz fogyasztani vele. Folyton rád előzgetnek. Én konkrétan féltem benne.

Elég sok baja van egy lehasznált trabinak.

Sok a sz@r minőségű utángyártott alkatrész hozzá.

De te tudod.

2012. márc. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 pagan ***** válasza:

"Én konkrétan féltem benne"

:DDD

2012. márc. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, ezt most nem vállalom be.

Inkább próbálok gyűjteni valami másra.

2012. márc. 13. 02:44
 7/9 anonim válasza:

Tisztelt Kérdező!


1988-as 601-es trabim van.Munkába járok vele, minden nap.

A gyújtást érdemes kicserélni elektronikusra és akkor sohasem köpi be a gyertyát(ergo csak tankolni kell).Én 1:33 as keverékkel megyek(nem füstöl csak hidegen)/hogy ki milyen arányban keveri erről ahány trabantos van annyit lehet hallani, én erre esküszöm/.Láttam az egyik válaszadó írt nagy butaságot,hogy drága az olaj.Arol 2T olajat kell bele keverni a mol kúton kb. 759 ft/0.5 liter. Ha akciós akkor szoktam bevásárolni belőle .Lakott területen belül télen 6.5-max. 7 litert eszik.(vezetési stílustól függ persze, meg jól kell beállítani a karburátort.)Nyáron mentem vele Veszprémből Újfehértóra (415km, oda vissza 830)akkor kereken 5 litert evett, lakott területen kívül 80 km/h-val haladtam.7.5 óra volt az út. :)

Tanács az esetleges vásárláshoz.Célszerű olyat venni ami használatban volt, vagyis nem állt sokat.Ha sokat állt akkor érdemes újragyűrűzni,hogy ne járj úgy mint én.(berozsdált a gyűrű és 1000 km. után felégett a henger falára).Fontos azt is tudni,hogy emelkedőnek nem annyival fogsz felmenni amennyivel te szeretnél, hanem amennyivel ő akar.Első autónak szerintem a legjobb.Könnyen fordul, a kormány könnyű("szervo"), a parkolás könnyű, hiszen látod mind a 4 sarkát.Nekem is trabant volt az első autóm, nem is tudok megszabadulni tőle, annyira szeretem.A legjobb kiránduló autó.Kevés alkatrész van ami tönkre tud benne menni.Út szélén javítható.Példaként amlítem,hogy a hengerfejtömítés pl. 250 forint körül van.Lehet hozzá kapni még mindig mindent.Féléves súlyadó 1330 ft. Biztosítási díjam, jelenleg Évi 24000ft.

Még annyit,hogy anyósnak suzuki swiftje van 2003 as 1.3as benzines, lakott területen kívűl 5 liter alá lehet vinni a fogyasztást, de városban megeszi a 8 -at.

Mire megírtam ezt a sok mindent vettem észre,hogy mikori a kérdés, remélem azért segítettem.

2012. nov. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, azóta már szert tettem egy 4T változatra! :)
2012. dec. 30. 23:29
 9/9 anonim válasza:

Látom, elég régi a kérdés, ennek ellenére én is beállok a sorba. :)

Nekem egy 1977-es narancssárga 601-es trabim van egyszerűen imádom, hatalmas élmény vezetni. Persze türelem kell hozzá és óvatosan kell használni, a legtöbb autós nem szereti, ha előttük tökölsz, igyekeznek letolni az útról.

Parkolni könnyű vele, szerelni nem nehéz és még hangulatos is, a vezetési élményről meg ne is beszéljünk.

Egyetlen rossz dolog az egészben, hogy én nagyon szeretek dinamikusan "gyorsulni" vele, ami azt jelenti, hogy azért megeszik 9-10 litert 100-on. Ha visszafognám magam, ez a szám jóval kevesebb is lehetne.

2015. júl. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!