Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Veszélyesek a robogók?

Veszélyesek a robogók?

Figyelt kérdés
Anyámnak mondtam hogy venni akarok egy robogót és kiakadt.
2012. márc. 13. 14:14
1 2 3
 1/23 10 deka farhát ***** válasza:
48%
hallod nagyon veszélyes fel ne ülj rá mert megbokrosodik és ledob... ja nem az a ló...
2012. márc. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
19%

Egy autóban biztonságban van vagy. Egy robogó viszont nem véd meg semmitől! Ha lenne gyerekem én se örülnék neki!


Inkább gyűjtögess egy kocsira! Azzal még a csajokat is tudod vinni ide-oda.

2012. márc. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
autót is akarok később de most motor kell
2012. márc. 13. 14:22
 4/23 anonim ***** válasza:

Nem veszélyesek a robogók. A robogók nagyon békések, nem harapnak, nem agresszívek, nem bántanak senkit.

Az a veszélyes, ha valaki úgy ül rájuk, hogy nem tud motorozni. Mivel általában kicsi a kerekük, ezért szűken vett kanyarban hamar "bebicskáznak", az úthibák és nyomvályúk is meg tudják őket vezetni és az idétlen súlyelosztás is ront valamicskét a kezelhetőségen.

Viszont ez nem jelenti azt, hogy ne lehetne közlekedni velük. Nagyon jól használhatóak, főleg városban vagy lakott területen kívül rövid távokon.

Kell hozzá megfelelő védőfelszerelés. Még akkor is, ha "nem motor az, öcsém" meg "régen sisak se vót', oszt' mégis megvótunk valahogy", illetve "csak a gyökereknek kell protektoros ruha, mozogni se lehet benne, én inkább megtanulok motorozni, oszt' nem esek el". Bukósisak, protektoros kesztyű (kellemetlenek a kézcsontok törései), protektoros térd- és könyökvédő, illetve vesevédő mellett még nem nézel ki úgy, mint a Bádogember az Óz, a csodák csodájából és ezeket le is lehet venni, egész civilizált lehet a külsőd. Viszont egy bukásnál nagyon sokat védenek.

Azonban ez sem mentesít attól, hogy megtanulj motorozni. Ha lesz is robogód, nem azzal kell kezdeni, hogy "Mennyi a vége?" meg "Milyen olcsó robogótuningot tudtok, hogy jobban menjen?", hanem érdemes kiismerni a viselkedését. Egyszer-kétszer el fogsz hasalni, anélkül senkinek sem megy, de ha jól tudsz motorozni és megfelelő védőfelszerelést hordasz, nem vagy életveszélyben.

2012. márc. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
mert arra van pénzem
2012. márc. 13. 14:22
 6/23 A kérdező kommentje:
nem arra kell nekem a robogó hogy szórakozzak vele hanem arra hogy munkába meg iskolába menjek..
2012. márc. 13. 14:25
 7/23 anonim ***** válasza:

Ha mindenáron robogót szeretnél akkor ne valami kis seggrakétát vegyél (pl: honda dio ) ami nem képes 55nél többel menni hanem valami nagytestűt amivel legalább fel tudod venni a forgalom ritmusát! pl gilera runner, yamaha aerox stb...


Kb. mennyit pénzt tudnál rászánni?


[link]

2012. márc. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
150 ezer körül
2012. márc. 13. 14:38
 9/23 anonim ***** válasza:

Amit linkeltem aerox-ot szerintem le tudod alkudni 150-re!


vagy esetleg ezt:

[link]

2012. márc. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Attól függ, hol akarod használni.

Pl. Pesten, vagy hasonló, nagyobb forgalmú városban nem ülnék fel robogóra. nagymotorra inkább.

Kisvárosban simán használnék robogót...

2012. márc. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!