Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy kell autó üveget, szélvéd...

Hogy kell autó üveget, szélvédőt sötétítő fóliával bevonni?

Figyelt kérdés
Mik a lépései, hogyan zajlik, mire kell odafigyelni? Nagyon megköszönöm a szakértő segítségét!
2012. márc. 13. 20:21
 1/8 anonim ***** válasza:
A szélvédőre tilos fóliát tenni. A többi üvegre is szigorúan meghatározott, hogy milyen fényáteresztő képességűnek kell lennie. Házilagos fóliázás elvben lehetséges, mégis jobb szakemberrel végeztetni. Még jobb bele sem kezdeni, mert szolgálóink is védőink szeretnek belekötni a szabályos fóliázásba is.
2012. márc. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok, a link valahogy lemaradt.

[link]

2012. márc. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A közlekedési felügyelet szabályai szerint a gépjármű első oldali üvegeinek 75% fényáteresztő képességünek kell lenni ami a legtöbb autótípus esetén az üveg gyári színezésének felel meg.Ennél sötétebb színezés ezekre a felületekre nem kerülhet.A hátsó oldali üvegek, és a hátsó szévédő tetszőlegesen sötétíthető. + itt egy videó http://www.youtube.com/watch?v=M7UOQq3h2s8&feature=related

am nem valami jó ötlet szerintem ,hogy otthon csinálod mert csak tolod a rend éber őrének a pénzt ,mert nincs műbizonylatod (bünti) + lehet műszakin sem megy át

2012. márc. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Elolvastam mindent a szabályokkal kapcsolatban! Azt értem! De mindenképpen szakembernél kell csináltatni? kb30e lenne.. Nincs nagyon igényes autóm. Ha én csinálom szabályosan akkor nem veszik el a műszakit? Nem is az első szélvédőt akarom, hanem a hátsó ablakokat, meg a csomagtartó szélvédőjét!
2012. márc. 13. 20:54
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát ez remek! Mocskos szemét ez a világ mindenhol lehuzzák az embert!
2012. márc. 13. 20:59
 6/8 anonim ***** válasza:
az a baj hiába csinálod meg "szabályosan " szépen + jól + a megfelelő anyagokkal attól még nem lesz róla műbizonylatod :S sajnos ez van, már lassan az illatosítóról is kell műbizonylat ( én is le akarom sötétíteni ,de én is ezé nem csinálom mert sokallom azt a 35ezret, fóliát + vehetnék 2-3ezreké csak ugye otthon nem szabad , na de mind1 majd 1x csak összejön )
2012. márc. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát sajnos nekem a forgalmimat vették el mert foliázva volt..
2012. márc. 13. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ha műbizonylatot szeretnél, akkor kénytelen vagy hivatalos kivitelezővel csináltatni. Ha sosem fóliáztál még akkor biztos nem fog elsőre szépen sikerülni, mert szerszámok is kellenek hozzá, ami egy általános háztartásban nem elérhető (pl. hőlégfúvó). Az autófóliázás menetéről és az előírásokról itt ( [link] ) találsz leírást, valamint több kivitelezőt is. Érdemes körbekérdezni, mert sok esetben akár nagyobb eltérések is lehetnek.
2012. márc. 14. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!