Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy 250ccm-es gokartom és...

Van egy 250ccm-es gokartom és valami csörög a motorban, ha jólhallom a dugattyútól jön, mi lehet ez?

Figyelt kérdés

mikor álitottam be a gyújtást kicsit pörgettem a motrot úgy kb 6-7 percig, de csak gázolgattam h jó e a gyújtás nem állandóan egy adott durdulaton és ne 5mpenként... a gyújtást (babeta gyújtás van rajta) behúztam a csavart és azóta csörög... de ha kiengedtem ugyan úgy nemmondom hogy hangosan de szerintem 99% h a hengerből jön. mi a teendő? :/

léghűtéses... lehetséges h túlmelegedett( sztem hülyeség...)

eddig nem csörgött sose nagyon szépen szólt



2012. márc. 13. 20:24
 1/7 A kérdező kommentje:
most lett benne olaj cseréve, és ha kiveszem a gyertyát és ha sebességben pörgetem a tengelyt (mikor fel, le megy a henger) valami csörgést de inkább karcolást hallok de csak egy adott helyen a többi "tartományban" szépen csúszik.
2012. márc. 13. 20:28
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem csapszeg.
2012. márc. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
én is csapszegre tippelnék, de lehet a dugó is kiegyensúlyozatlan, dugógyűrű törött.
2012. márc. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mindenképp vedd le a hengert. Az gyorsan megvan de ha lehet gyorsan meg is tudod mi a probléma.
2012. márc. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.


a probléma az volt hogy nem volt elég olaj a benzinben és nem kente eléggé a 2 ütemű 250es motrot levettem a dugattyút és tiszta száraz volt. vettem rá új gyúrúket és szépen muzsikál :) de ráfér egy karburátor csere :) amit holnap meg is csinálok.


de az is a benzintől (gyatra minőség) től lehet, hogy nagy gáznál durrog és olykor a karburátoron engedi ki a kipufogógázt?

2012. márc. 14. 20:16
 6/7 anonim ***** válasza:

Karbin a kipufogógázt ha kiengedi az már régen rossz...

Ott akkor már nagy probléma van. Gyűrűt ha fúrás nélkül cserélted az nem épp jó. Mert a henger oválisan kopik, nem egyenletesen és az új gyűrűk nem épp passzolnak.

De minden esetre használj olajosabb keveréket és kíméld a motort egy darabig az új gyűrűkkel.

2012. márc. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi szépen! :) még egy utolsó kérdésem van. a gyújtás szinte tökéletes (babeta gyújtás szóval amennyire tudtam pontosan beállitottam) most meg az a baj hogy a karburátoron elálitottam egy csavart (azthiszem a benzin és a legevő keveréket állitja) és most az a helyzet, hogy begyullad, de kb 2-3 mp alatt be is "döglik"... 250es jawa motor a karburátorra nincs valami leirás h mennyit kell tekerni a csavarokon?
2012. márc. 15. 21:24

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!