Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mire számíthatok ennél a...

Mire számíthatok ennél a hibánál? MIL és EPC visszajelző?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a problémám, hogy pár napja lerobbantam egy Skoda Fabia Combi 1.2 benzines járgánnyal, mégpedig úgy, hogy mentem ki egy parton és esett a fordulatszám, hármasból visszatettem 2-be, folyamatosan esett, és egyessel se tudtam kimenni. Leálltam, megint megpróbáltam egyesben és nagy nehezen sikerült magam kierőszakolnom. Kigyulladt a MIL, azaz a kis motor visszajelző a műszerfalon. A kocsi alapjáratban 1-2mpenként beremeg, mintha le akarna fulladni. Pár nap múlva viszem szerelőhöz, de még is mi lehet ez a probléma?

A másik pedig, hogy néha ok nélkül felgyullad az EPC lámpa, de inkább csak ha nagyon hideg van, bár mostanában egyre többször. Köszönöm előre is a válaszokat.



2012. márc. 16. 10:49
 1/2 lodarazs ***** válasza:

6V vagy 12V, nem mindegy...


Nem szereti az erőltetést a 12V-s motor. Amikor mentél fel az emelkedől le is fulladt a motor?? Ha azóta világít a hibajelző és remeg a motor, akkor valszeg nem trafó vagy befecskendező. Tovább nem írom ,nem akarlak elkeseríteni...

Az EPC lámpa összetettebb. A Te esetedben lehet, hogy hűtőf.hőmérséklet érzékelő miatt. De lehet még kipufogógáz-visszavezető szelep hiba is, féklámpakapcsoló is vagy csak nagyon koszos a fojtószelep.

2012. márc. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nem fulladt le a motor. Mostanában csak egy új aksit kapott mert a régi tönkrement, és azóta látott szerelőt és elvileg a gyújtótrafó ment benne tönkre.
2012. márc. 19. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!