Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes így autóban gondolkodnom?

Érdemes így autóban gondolkodnom?

Figyelt kérdés
Azt javasolták, most hogy meglett a jogsim vegyek egy - (használt) - autót. Nagy bevásárlásra, utazásra, "városi szaladgálásra", "élmény-autózni" ezek, amik így eszembe jutnak, amire használni tudnám. Tehát nem lenne napi használatban. Így is érdemes autóban gondolkodni?
2012. márc. 18. 21:22
 1/7 anonim ***** válasza:
54%
NEM
2012. márc. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Bence_ ***** válasza:
Persze. Ha neked erre egy autó kell akkor vegyél.
2012. márc. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem okoz gondot a fenntartása (üzemanyag, biztosítás, szerviz), akkor miért ne? Általában ezekre szokás használni, persze sokan munkába is autóval járnak.

Akinek még nem volt kocsija, az kevésbé érzi hiányát, mint az, aki rendszeresen vezet, és esetleg anyagi, vagy egészségi okok miatt kell megválni autójától.

2012. márc. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondták azért vegyek autót hogy a gyakorlatom meglegyen a vezetésben, ne az legyen hogy meglett a jogsi, aztán nem használom ki. Elsőre mikor ezt mondták hülyeségnek tartottam, aztán továbbgondoltam, hogy sokszor tényleg nem jönne rosszul. A munkát direkt nem hoztam fel példának csak 5km, azt télen-nyáron biciklivel kényelmesen megoldom. Egy 5-600e Ft-os autót be tudnék vállalni, fenntartás és egyéb költségekkel is. Az az igazság, hogy nagyon létminimumon élő ember vagyok. Csekkeken kívül mást nem is nagyon fizetek. Mentek a zöld kezek.
2012. márc. 18. 22:37
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha "csak" ezekre a célokra szeretnél valamit,vedd meg,persze. Tényleg,hamár megvan a jogosítvány,ne csak dísz legyen. Mindazonáltal ha nem napi használatban lenne,vehetnél egy olcsóbb kocsit szerintem. Mégiscsak van egy négykerekűd,és maradna pénzed is mellé. Csak ötlet.
2012. márc. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én a helyedben vennék egy olcsó autót és egy fél évig DOLGOZNI IS autóval járnék.

Nekem annó azt mondta az oktatóm, hogy most, hogy meglett a jogsim SZ@RNI IS KOCSIVAL járjak fél évig, akkor berögzül a vezetés, letehetem az autót és sose fogom elfelejteni. És igaza lett, 8 éve vezetek gond nélkül.

Barátnőm megszerezte a jogosítványát, első 3 hónapban vezetett 10 km-t összesen, azóta sem ült autóban, már a kuplungot sem tudja kezelni....

2012. márc. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha rá tudsz költeni havi 20-30 ezer forintot akkor igen. Olcsóbb nem lesz a benzin és fenn is kell tartani a kocsit, stb. Persze sok dolgot ki tud váltani, nem kell ezentúl tömegközlekedésre költened és több időd marad, munkavállalásnál is előny. Ezeket vedd figyelembe, de ha olyan helyen laksz ahol esetleg gondot okozhat az autó tárolása és jók a tömegközlekedési viszonyok, nem szoktál nagyon nagy bevásárlásokat csapni akkor felesleges.
2012. márc. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!