Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire helytálló ez a...

Mennyire helytálló ez a trükk? Ha kicserélem a kocsimban a motort egy teljesen más fajtára, és sósavva, vagy valami mással olvashatatlanná teszem a motorszámot, akkor forgalmin beírják, hogy a motorszám nem olvasható.

Figyelt kérdés
Azértért írtam ki a kérdést, mert szeretnék egy nagyobb motort a kocsimba, de nem szeretnék vagyonokat költeni a biztosításra és a súlyadóra. Mennyi a lebukás esélye, illetve, a rendőr néz-e mást a motorszámon kívül, ha netán-netán átvizsgálná a kocsit?
2012. márc. 19. 20:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha motorkód van a kocsidba,nem lesz bukta.
2012. márc. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
hát, a suzukiban furcsa egy v8 as lovas logós motor a hátsó ülés és a csomagtartóban.
2012. márc. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Teljesen hülyeség ilyen jellegű problémára. Esetleg egy típusazonos cserénél (tönkremegy a régi, elhasználódik, ugyanolyat raksz bele) még működik, de külsőleg is más motornál nemnagyon. Esetleg gyanús lesz és megnézik az eredetiség vizsgakor készült fotókat, teljesen máshogy néz ki a motor. Itt már csak a pénzelés segít műszakiknál. Rendőr nemhinném, hogy sűrűn nézegeti a motorteret. Régen volt mozgó ellenőrzés, nemtudom még van-e ilyen.

Na egy szó mint száz, ha ugyanolyat tennél bele jobb állapotút és a motorkód még olvasható marad valamennyire, akkor beírják csak kódosra.

2012. márc. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha ugyan olyan motorra cseréled ki csak nagyobb a köbcenti talán nem bukod be. Pl van egy ladád és az 1500-ös motort kicseréled 1700-esre mondjuk. De ha ugyan ebbe a ladába egy 2.0-ás toyota motort raksz akkor azt azért igen csak kiszúrják.
2012. márc. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Rendőr nem nézi, de műszaki vizsgán elég nagy a lebukás veszélye.


Szerintem nem éri meg ilyennel szórakozni, jobban jársz ha erősebbre cseréled.


Teljesítményadó kicsit több lesz, de ha jó helyen kötsz biztosítást, akkor még olcsóbb is lehet.

2012. márc. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem kirohadt az F astrán a motorszám.

Kezdtem azzal müszakin,hogy eredetvizsga.Aztán egy uj forgalmi,és persze ez mind sok-sok pénz.Kaptam a forgalmiba egy AF es számot,és kész.Gondolkoztam rajta,hogy kicserélem az 1.4est 1.6ra,mert igyanaz kivülről,de az oldalába be van ütve a cm3. Hát azt is a korrózióra fogni,meg kicsit gyanus szerintem.A motorszám kirohadása hihető volt,mert az egész motortér rozsdás volt.Ugyhogy szerintem ha beállítassz egy csilli-villi motortérrel,és egy kisavazott motorral,az már gyanus lehet

2012. márc. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

„Szerintem nem éri meg ilyennel szórakozni, jobban jársz ha erősebbre cseréled.”


Mármint az egész autót.

2012. márc. 20. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
az nem jutott eszedbe hogy kiköszörülteted atán valakivel az eredeti számot beleüttetetd?!
2012. márc. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!