Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » OPEL Astra G szivargyújtó...

OPEL Astra G szivargyújtó csatlakozóból kicsúszik minden! Konstrukciós hiba?

Figyelt kérdés
OPEL Astra G 1999 1.4 16V autóm van, és tapasztaltam már, hogy a szivargyújtó csatlakozóból mindig kicsúszik pl. a navigáció töltője. Megnéztem egy VW-t és ott normális méretű a csatlakozó, viszont az én G Astrámban kicsi méretű, nem is megy bele normálisan a csatlakozó! Találkozott már valaki ilyennel???
2012. márc. 24. 15:38
 1/9 anonim ***** válasza:
szivargyújtó aljat kicserélni nem nehéz, lehet kapni Auchanban is újat, bontókba meg utánad hajítják a használtakat
2012. márc. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Megnyúltak vagy kihajlottak benne a "körmök". Ha kiveszed,próbálhatsz rajta állítani,vagy érdemes egy újat beszerelni.
2012. márc. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Szedtem már szét, és azt tapasztaltam, hogy nem igen férne be hosszabb méretű szivargyújtó-alj, mert hátul ütközne. Így vettem már az autót, mindig kiesik minden belőle, mert a testhez érintkezésnél van pont az aljzat határa, és inkább kiugrik, s mindig kézzel kell visszanyomkodnom.! Ez ellen akarok valami megoldást!

A csere sajnos nem lehetséges, mert LED-esítettem az aljzatot, és látványilag is már maradnia kell ennek!

2012. márc. 24. 16:25
 4/9 anonim ***** válasza:
nekem az F Astrámban ugyan ez van. Ülésfűtés töltők meg minden kicsúszik belőle. Szerintem gyári hiba. :(
2012. márc. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Megpróbálom a körmöket megfeszegetni, hátha jó lesz...
2012. márc. 25. 12:19
 6/9 anonim ***** válasza:

Becsokiztok, ha megtudjátok, miért van ez.


Tisztelt Opel úgy gondolta, hogy elől a szivargyújtó legyen szivargyújtó.

Ott ne tölts sem navigációt, sem hűtőtáskát, semmit.

Ezért azt találták ki - rohadjanak meg a születésük napján - hogy egy hangyafasznyival nagyobb átmérővel gyártatnak szivargyújtót.


Tehát nem azért csúszik ki minden, mert kicsi, vagy mert elkoptak a körmök, hanem mert "NAGYOBB A LYUK"!


Rohadjanak meg, de komolyan!

2014. nov. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Én úgy oldottam meg a dolgot, hogy vettem egy parányi USB szivargyújtó csatlakozót, amit teljesen befed és csak USB-t használok úgyis GPS-hez és telefonhoz, szóval nem gond.

De még annak idején szétszedtem az aljzatot és a körmöket kihajtogattam és picit jobban fog...


De ha igaz amit írsz, akkor azt nem értem, hogy mi a helyzet az Astra G-vel, aminek csak egy csatlakozója van, tehát nincs hátul, ahova a "normál" méretű csatlakozókat lehetne dugni....

2014. nov. 18. 09:27
 8/9 lopix válasza:
Már régi kérdés ugyan és ez nem is lesz igazán válasz, de nekem ugyan ez a bajom egy 2007 Merivánál!
2017. márc. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Próbáld meg a Meriva szivargyújtójában a körmöket megfeszegetni és jobban fognak. Másik megoldás, hogy veszel egy kisméretű USB csatlakozót, ami pont belefér, egy ilyet: [link]
2017. máj. 31. 09:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!