Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Éves fenntartási költsége egy...

Éves fenntartási költsége egy vadonat új dízel 2.2-es Accordnak és egy 530-as BMW-nek? (Üzemanyagot kihagyva).

Figyelt kérdés

A 3-4 éves garancia időtartama alatt és után kb. öt éves koráig, évi 100.000 km futásteljesítmény mellett.


Esetleg tudtok még felső-közép kategóriás autókat (költséggekkel együtt, szintén gari alatt és után) mondani Pl. Alfa 159, Citroen C5 III, stb?


2012. márc. 26. 10:28
 1/9 anonim ***** válasza:

Én a bmw-ről tudok nyilatkozni:


max 15 000km-ként olajcsere, Longlife olajjal ez kb 25 000ft (20 000km-ig el lehet húzni a cserét)


üzemanyagszűrő, levegőszűrő, pollenszűrő csere minden 2. olajcsere alkalmával.


hosszbordás szíj + feszítő csere 100-120 000km-ként

50-60 000ft


!!A márkaszervizes árak ezeknek kb a duplája!!


Egyedül arra kell figyelni, hogy normális kúton tankoljon az ember. (nekem az Omv vált be)


A turbó leghamarabb 280 000-300 000km után szorul felújításra. Ha vigyázol rá akkor még később.

Viszont ha autópályázás után egyből leállítod és nem hagyod alapjáraton hűlni egy kicsit akkor nem fogja 300 000km-ig bírni!!


Az alfát és a citroen-t felejtsd el...

2012. márc. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod! Arról tudok, hogy márkaszervízben minden drága, de garancia esetén (ha nem akarod elbukni) pár évig sajnos csak oda viheted. Turbós autót még sosem állítottam le fél percnél kevesebb idő alatt, volt amikor egy percig is járattam, ezzel nem lesz gond.

Az Alfát meg azért említettem, mert van pár cimbinek, és semmi különös gondjuk nincs vele, csak annyi, mint a többinél, és állat jók a JTDm motorok. De úgy tudom a Hondának is jól bevált dízelei vannak, ezért ha valaki tud infókat, azokat is szívesen venném.

2012. márc. 26. 13:51
 3/9 anonim ***** válasza:

"de garancia esetén (ha nem akarod elbukni)"


A közhiedelemmel ellentétben elhordhatod bármilyen márkafüggetlen szervizbe, a lényeg, hogy mindent a kézikönyv előírása szerint cseréltess le (olaj, szűrők szíjak stb) és mindez MINDENKÉPPEN legyen pecséttel bizonyítva a szervizkönyvbe!


Innentől kezdve ha bármilyen baja van és te az előírásnak megfelelően elhordtad szervizbe akkor köteles a márkaszerviz garanciában cserélni amit kell...


Persze ezt a márkaszervizek szeretik letagadni és eltitkolni de utánajártam és így van!!

(Vw szalonban voltam gyakornok :) )

2012. márc. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ezt én sem tudtam, kösz, utánajárok!
2012. márc. 26. 16:19
 5/9 anonim ***** válasza:

Én még annyit hozzátennék, hogy ugyanolyan autót, mint nekem is van,e gy barátomnak garanciális problémái voltak vele, 1 hónap különbséggel vettük az autót, márkakereskedésből, és neki sok gondja volt vele. POHU(Porsche Hungária) mindeféle garanciális javítástól tartózkodott és kivonta magát a garancia hátteréből, pedig Ő csak márkaszervízbe hordta! Én soha nem voltam márkaszervízben nem is kellett semmiféle garanciális hibát orvosolni..


Én még elgondolkodnék egy 2.0CRTDI Skoda Superben,vagy Passat, vagy egy A6/A4-es Audi


Őszinte jótanács, hogy Magyarországon a garanciára ne alapozz!

2012. márc. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok!

Bocsi, kicsit értelmetlen lett az eleje,máshová figyeltem közben... De azért a lényeg kihámozható.


Üdv,Nico

2012. márc. 27. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi, észben tartom!
2012. márc. 27. 21:31
 8/9 anonim ***** válasza:
ALfa, Citroen, Honda... ezeket felejtsd el. Bmw-t nem fogod megbánni. De ha a fenntartási költség tart vissza a vásárlástól inkább bele se vágj. A gyári minőségű alkatrészek anyagokat meg kell venni, utángyártott cuccok felejtősek.
2012. ápr. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Csak épp a fent leírt paraméterekben megadott fenntartási költséget felejtetted el leírni. :) Pont amire kíváncsi lennék.
2012. ápr. 20. 11:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!