Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mik a Simson kipufogó dugulás...

Mik a Simson kipufogó dugulás jelei?

Figyelt kérdés
Gyanús, hogy eldugult és ki kell égetni, csak sajnálom, mert csillog-villog a króm rajta, ezért kellenek a tuti tünetek. Köszi.
2012. márc. 27. 10:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Utógyújtás miatt szokott a kipufogóba durrogni, nem előgyújtás miatt, de ha nagyon kevesel, akkor is lehetnek ezek a tünetek. Egyébként mit jelent az, hogy "ratatázik"? Olyan, mint amikor hidegen beindítasz egy robogót, kézi szívató esetén leveszed azt, elindulsz és nem akar kipörögni, darál? Ha ilyesmi a jelenség, akkor kevesel. Gyertya milyen színű? Csinálhatnál egy éles képet róla, az sokat segítene.
2012. márc. 28. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Köszi az érdeklődést! Igen, így értettem a ratatázást. Szóval darál. Visszaszereltem a kipufogót. A gyertya jó szikrát ad, nem hagy ki, szép barna a színe. A karbi tiszta, benzinszint OK, úszóbeállítás OK. Ha elektromos probléma, akkor szerelőhöz viszem.
2012. márc. 28. 15:39
 13/18 anonim ***** válasza:
Hová valósi vagy?
2012. márc. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Nagyrábé
2012. márc. 28. 16:28
 15/18 anonim ***** válasza:
Elő vagy útó gyújtás istenem. Én úgy értem, hogy rossz helyen van az előgyújtás. De ha úgy jobban tetszik utógyújtás!
2012. márc. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Ha az előgyújtás rossz helyen van (bár ilyet nem szoktunk mondani) az még nem feltétlenül jelenti azt, hogy utógyújtás. Lehet, hogy FHP előtt 1,6mm-re kellene lennie, és csak 0,8-ra van, az már kevéske egy gyári gépnek, melegedni fog, sokat fog enni és alul nem fog menni. Onnantól utógyújtás, ha akkor következik be a szikraképzés, ha a dugattyú elhagyta a felső holtpontot és elindult lefelé.
2012. márc. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Végeredményben mit vizsgáljak először?
2012. márc. 30. 09:54
 18/18 anonim ***** válasza:

meg ne húzza senki 30 nM el a gyertyát ahogy egy elöttem szóló javasolja! :D egy gyertya meghúzási nyomatéka 13 nM.

aki nem ért hozzá ne irjon már ide hülyeségeket!!

2012. ápr. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!