Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Forgalmi vizsga! Egyirányú...

DaBoss kérdése:

Forgalmi vizsga! Egyirányú úton ahol baloldalon sorra parkoltak le a járművek és balra kellett kanyarodnom elértem az utca végét ahol az utolsó kocsi parkolt már záróvonal volt így nem tudtam balra átsorolni így a jobb sávból kanyarodtam balra. Hiba?

Figyelt kérdés
A vizsgabiztos azt mondta hogy átléphettem volna a vonalat viszont a kreszbe állítólag úgy van hogy csak műszaki hiba esetén, vagy balesetveszély esetén.Na ehhez mit szóltok?

2012. márc. 28. 12:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha ott parkolt egy autó, ezért nem tudtál balra sorolni, mégis hogy mentél volna oda? Az nem szabályos, hogy ott parkol, nem az, hogy nincsenek szuper képességeink.
2012. márc. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Viszont kb épphogy egy kocsinyi hely lett volna hogy átsoroljak de mégis záróvonal volt, ha átléptem volna azért buktat meg ha nem akkor ezért, ha meg egyenesen megyek azért mert nem arra mentem amerre ő mondta. Ennyit arról hogy nem a pénzre mennek.
2012. márc. 28. 12:42
 3/10 A kérdező kommentje:
Kiváncsi lennék erre az esetre van-e valami a KRESZ könyvben vagy egyáltalán volt-e valakinek hasonló vizsgán.
2012. márc. 28. 12:59
 4/10 anonim ***** válasza:
A záróvonalat nem lépheted át, ez ilyen egyszerű.
2012. márc. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Vegyetek fel jegyzőkönyvet,írasd alá az oktatóval, a vizsgabiztossal, hogy ezért buktatott meg,mert.... és leírod a történéseket...ha bele1ezik a vizsgabiztos és aláírja (de nem fogja,mert nincs értelme meghúzni Téged),akkor bementek a közlekedési felügyelethez és leadjátok a jegyzőkönyvet ,és feljelentitek...Anno mikor én csináltam az E kategóriás vizsgát 32-ből 31 ember megbukott... olyan indokokkal buktatott meg minket,hogy még most is röhögök rajta...na mind1 feljelentettük MINDENKI.. őt kirúgták mi meg újra vizsgáztunk ,érdekes a maradék 31 emberből 30 átment...Pénzre mennek sajna...
2012. márc. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha egyenesen mész és szabályosan akkor nem buktathat meg.

A forgalmi vizsgának a lényege, hogy képes vagy-e szabályosan közlekedni.

Én mikor vizsgáztam ismertem a környéket, tudtam, hogyha egyenesen megyek akkor még kb 10 perc mire visszaérnénk az oktatóbázisra, ezért elfordultam jobbra, persze szabályosan.

Mondták a kanyar után, hogy egyenesen kellett volna, opsz bocsi félreértettem, és ennyi. utána 2 perc múlva megérkeztünk a központba, már nem volt kedvem semerre sem menni, én így rövidítettem le a vizsgámat:)

(sikerült, és nem buktam el)


Előtte a motoros vizsgán határozottan elmondták, hogyha nem hallom az utasítást a rádión, vagy nem értem akkor az a lényeg, hogy szabályosan közlekedjek. Azon a vizsgán is előfordult, hogy nem halottam, nem volt probléma belőle.

2012. márc. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az a gond hogy szerintem az oktatóm összejátszik a vizsgabiztossal mert kicsit fura hogy másodjára is ugyanezt a vizsgabiztost kaptam és a végén úgy mondta mintha tudná hogy következőnek is vele leszek.Lehet autósiskolát váltok inkább.
2012. márc. 28. 17:23
 8/10 A kérdező kommentje:
De én elfordultam jobbsávból balra mivel aztmondta de a zárómiatt nem tudtam sorolhattam be, ilyenkor is tiltott lenne jobbról fordulni?:S
2012. márc. 28. 17:29
 9/10 anonim ***** válasza:
valóban, ilyenkor át lehet menni a záróvonalon mivel az adott forgalmi helyzet ezt kívánja. de mondok még egy elgondolkodtató pl.-t: ha egy autó szabálytalanul parkol egy olyan sávban ahol csak úgy tudnád kikerülni, hogy átléped a záróvonalat akkor mivel ez se nem balesetveszély se nem műszaki hiba akkor ez esetben addig kellene várnod mögötte amíg vissza nem jön az autó sofőrje és el nem megy? nyilván nem tehát ilyen esetekben szabad a záróvonal átlépése.
2012. márc. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Igaza volt a vizsgabiztosnak, ebben az esetben az utolsó jármű után kellett volna balra sorolnod, akár a zárovonalat is átlépve, te akadályoztatva voltál a szabályos átsorolásban, ezért nem buktál volna meg.
2012. ápr. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!