Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hol szokták megemelni a...

Hol szokták megemelni a kocsit krokodil emelővel?

Figyelt kérdés
szoktam láttni hogy elől a tűzfal körűl egy emelővel megszokták emelni az egész kocsit akkor hova szokták helyezni az emelőt?
2012. márc. 29. 08:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az emelési pontokat jelöli a gépkönyv, ha megvan a kocsihoz, nézd át azt.


Amúgy meg ott emelik, ahol a karosszéria a legstabilabb, ez ott van, ahol függőleges és vízszintes elemek találkoznak. Valóban a tűzfalnál, a hátsó ajtó közelében, és esetleg a b-oszlopnál van ilyen pont.


Ha letérdelsz a kocsi mellé, és alul végighúzod a kezed a küszöb alatt, akkor általában egy bevésés jelöli is a helyet.

2012. márc. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Egy krokodillal az egész kocsit egyszerre nem lehet megemelni, de mivel az elejéről beszélsz, ott minden esetben a bölcső alá teszik az emelőt. Az bőven kibírja az egész elejének a súlyát, motorostól, váltóstól mindenestől.
2012. márc. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha az egész autót egy emelővel emelik, az nem krokodil szokott lenni. Ahhoz csápos emelő kell.

Krokodillal egy, vagy legfeljebb két kereket tudsz megemelni. Vagyis meg lehet emelni az autó elejét vagy hátulját, esetleg az egyik oldalát. A másik fele viszont a földön marad.

Krokodillal általában a küszöb alatt, a gyári emelési pontokon szoktunk emelni. Ha viszont arra van szükség, hogy az egész eleje a levegőbe emelkedjen, akkor a bölcsőnél szokás próbálkozni. Ez elég erős ahhoz, hogy ne rogyjon be, ha rátámaszkodik az autó. Ráadásul a bölcső nincs is nagyon messze a tűzfaltól. Lehet, hogy ezt láttad.

2012. márc. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

' krokival csak 1 emelési pontot szoktak emelni. Max ha komoly híd ha van az első futóműnek akkor lehet középen felemelni az orrát. Amúgy én úgy szoktam hogy benézek alá és valami kerezbe lévő merevítésnél aláteszem. Aztán emelő á másik oldalra is és felbakolom. Bár én egy tenyérnyi deszkát is alászoktam tenni hogy jobban eloszoljon a súly. Öreg autónál jártam már úgy hogy a padlót felnyomtam emelővel meg úgy is hogy a küszöböt törtem rongyá. Azóta okosan emelőzök.

Ja és magadra ne borítsd..

2012. ápr. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!