Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miket érdemes megcsinálni/kics...

Miket érdemes megcsinálni/kicserélni egy alap tuningnál?

Figyelt kérdés
Természetesen benzinesről beszélek (a dízelek a szemembe traktorok). Kipufogórendszer alap. Futómű/felfüggesztés is. Ezeken kívül mit érdemes még? Mit érdemes a motorba megcsinálni/ rakni? (ami az élettartamot nem csökkenti nagyon) Turbófeltöltőn kívül :)
2012. márc. 31. 14:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Mi az az "alap tuning"? Elárulod?

Mennyire szeretnéd növelni a teljesítményt? Hol szeretnéd használni az autót? Rendben van, hogy ne csökkenjen nagyon az élettartam, de mégis mit szeretnél? Több százezer problémamentes kilométerre vágysz vagy hajlandó vagy egy kicsit többet figyelni a motorra, mint előtte? És ami a legfontosabb: mennyit szánsz rá?

Akármit is szeretnél, az a motor, illetve a futómű felújításával indul. Csak a kérdés az, hogy a cserélendő alkatrészek helyére mit építesz be. Lehet kovácsolt, nagy hőterhelést bíró dugattyút használni, lehet grammolni őket a hajtókarokkal együtt, lehet centrírozni a főtengelyt, könnyíteni a lendkereket és a hengerfejen is mindig van egy kis finomítanivaló. Akár az is lehet, hogy semmi sem változik, a vezérlés és a sűrítés marad az eredeti értéken, csak a precízebben összeépített motor jobban pörög és rugalmasabb lesz.

Lehet, hogy a féknél sem kell semmit megbolygatni: jó a gyári tárcsa és betét (persze ha új), csak fémszövetes gumifékcsővel kicsit határozottabb a nyomáspont. A futóműnél sem kell rögtön elcsavarni mindent, egy gázos, kifelé is csillapító gátló és a gyárinál kicsit keményebb zöld szilentek csodákra képesek.

És ekkor még nem történt semmi érdekes, nem változott meg nagy mértékben egyetlen jellemzője sem az autónak. De az a baj, hogy az "alap tuning" ezt is jelentheti, illetve teljesen mást is. Akinek meg mást jelent, az persze azt fogja mondani, hogy milyen hülyeség, amit írtam.

2012. márc. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sokkal egyszerűbb és olcsóbb venni egy erősebb autót.

Ha már álmodozol, merj nagyot álmodni.

2012. márc. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Márka/típus?
2012. márc. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Most is van autóm, de arra nem érdemes költeni (Swift). Egy corsára gondoltam, és kicsit megcsináltatni :)
2012. márc. 31. 17:13
 5/6 anonim ***** válasza:

S milyen Corsára gondoltál?

Ilyesmire....: [link]

...vagy inkább ilyesmire?: [link]

2012. márc. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
pont nem talált :) nekem a C-s jön be :P
2012. márc. 31. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!