Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mekkora ET számu felni menne rá?

Mekkora ET számu felni menne rá?

Figyelt kérdés
Adott egy skoda favorit a gyári acélfelni mérete 4x98 5.5" széles 13" os ET 45. Szeretnék rá 15 ös alufelnit minden paraméterrel tisztában vagyok egyedül az ET számot nem tudom hogy mekkora lenne jó rá! Az se változik vagy az változni fog azzal hogy nagyobb a felni is?
2012. márc. 31. 19:21
 1/6 anonim ***** válasza:
elvileg minden felnin fel van tüntetve az ET- szám, kérdezz rá az eladónál, amúgy az az általános szabály hogy minél inkább közelítsen a gyári mérethez(azért ilyen 10-20as különbségek ne legyenek), de ha már egy kicsit eltér akkor inkább kisebb legyen mint nagyobb mert bután fog állni:)
2012. márc. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 pagan ***** válasza:
minél kisebb az et szám,annál jobban jön kifelé a kerék a sárvédő alól,et 45 az eléggé bent lehet a sárvédő alatt,nekem et38 van az pont síkban van a kasznimmal,tehát nekem az jó,45 nél mindenképp menj lejjebb mert csúnya ha bent van nagyon(megpróbáltam hétkönapiasan,talán érthető a dolog:)),et szám az független a felni mérettől,te döntöd el milyet raksz
2012. márc. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

2. komment

[link]

a gt1 es alatti első zeusra gondoltam az ET38

Szted az rámegy?

2012. márc. 31. 19:44
 4/6 anonim ***** válasza:

Csak bizonyos határok között dönthet az ET-vel kapcsolatban, ha túl nagy, beleérhet a futóműbe, doblemezbe, ha túl kicsi, akkor meg a sárvédőbe.

Figyelembe kell venni a kormányzott kerekek állását is, meg a berugózott kerékállást is. Meg azt is, hogy szélesebb felni esetén nem biztos, hogy az eresetivel egyező ET értékű felni lesz megfelelő.


Röviden: rá kell próbálni.

2012. márc. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 pagan ***** válasza:
így van,bozonyosan ki kell próbálni,az a legegyszerűbb
2012. márc. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 pagan ***** válasza:
a zeusról annyit hogy ezt így nem tudom megmondani,nem is merem a favorit paramétereit,és hogy "mi fér el alatta" sajnos:S
2012. márc. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!