Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Azt szeretnem kerdezni hogy a...

Laszlo 47 kérdése:

Azt szeretnem kerdezni hogy a katalizator dobban levo keramia kiszedese noveli az uzemanyag fogyasztast vagy nem befolyasolja? Egy audi a6 1800 as gepkocsirol van szo koszonom a valaszt.

Figyelt kérdés

2012. ápr. 2. 23:28
 1/10 anonim ***** válasza:
növeli
2012. ápr. 2. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is növeli de még egy csomó kellemetlenséged is lesz mert így megszűnik a katalizátor. gondold meg
2012. ápr. 3. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

a katalizátor egyértelműen gátolja ,nehezíti a kipufogó gázok távozását,ezért,gyöngébb a motor és kicsit a fogyasztást is növeli

( kb mint ahogy embernél a gyomorgyűrű ,ez is egy szűkítő)

ha nincs ,akkor könnyebben dolgozik a motor,és ezáltal erősebb lesz,illetve kicsit kevesebbet is fogyaszt,

más tészta,hogy ekkor már nem Euró 5-ös a kipuf gáz,

2012. ápr. 3. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Elméletileg a katalizátor növelni a fogyasztást, mert elég komoly áramlási ellenállása van, amin át kell préselni a kipufogógázokat. Tehát ha kiszeded, akkor csökkenhet a gépjármű fogyasztása, de ez közel sem biztos. Manapság már egyáltalán nem találomra építik meg a motorokat, így az optimális üzemhez valószínűleg szükség van a katalizátor fojtására is. Ha kiszereled, másak lesznek az áramlási viszonyok a kipufogóban és a hengerben és könnyen lehet, hogy erőtlenné válik a motor, mert nem pont olyan lesz az égés lefolyása, mint lennie kellene neki. Sőt, akár az is lehet, hogy az erőtlen motor többet fog fogyasztani, mert a benzin egy része dolgavégezetlenül a kipufogóban fog kikötni. Bár a lambdaszonda sokat segít a helyzeten, ha benzin kerül a kipufogóba, addig tekergeti a befecskendezőt, míg ez nagyjából megszűnik, ekkor viszont lehet, hogy még erőtlenebb lesz a motor és a legkisebb gyorsuláshoz is padlógázt kell nyomni.

(no meg persze katalizátor nélkül egy kicsit megugrik a károsanyag-kibocsátás is, de ez itthon jellemzően senkit sem érdekel, mert "a környezetvédelem a hülye németek meg svájciak divatja, mink itten nem érünk rá ilyenekre")

2012. ápr. 3. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat, a helyzet az hogy az autot igy vettem 1 honapja ,szereles kozben lattam, hogy a katalizatorbol ki van verve a keramia es varosban 20 liter benzint is fogyaszt ,azert en egy igazi szakember valasszat varnam
2012. ápr. 3. 09:33
 6/10 anonim ***** válasza:
Ilyenkor csökken a kipufogóoldali ellenállás, nagyobb fordulatszám irányába tolódik el a nyomaték, ergo jobban kell pörgetni a motort.
2012. ápr. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 pagan ***** válasza:
nekem ki lett szedve,és nem nőtt a fogyasztás,ott más baj lehet,20 liter az irtó sok,nézesd át a kocsit,lehet tippeket adni de több variáció lehet
2012. ápr. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
20 liter?? Szerintem vidd szerelőhöz minnél hamarabb...
2012. ápr. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

pont most neztem 17 liter benzinnel 88 km birtam csinalni

megnezettem szamitogepen ma es a viz homerseklet szonda ingadozik 90 es 60 fok kozott azt mondtak ez is lehet egy ok es a szivo klapetta is valami hiba kodot mutat aq lamda szonda jol mukodik az egyik mehanikus azt mondta hogy ha a keramia hianyzik a katalizatorbol duplajara is nohet afogyasztas

2012. ápr. 3. 20:32
 10/10 anonim ***** válasza:
"20 liter benzint is fogyaszt ,azert en egy igazi szakember valasszat varnam"-Akkor vidd el egy normális autószerelőhöz.
2012. ápr. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!