Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti hogyan vészeltétek át a...

Ti hogyan vészeltétek át a kezdeti nehézségeket vezetéskor forgalomban?

Figyelt kérdés

Már régóta van jogsim, vezegettem is de aztán kocsi híjján plusz gyerekek miatt kiestem kissé a forgalomból. Sikerült vennem egy kiskocsit, kis gyakorlás után kimerészkedtem a környékre.


Két gyerekkel a hátam mögött...

És hát vannak hibák: nagy gáz, ma a lányom addig bosszantott a hátsó ülésről mig lefulladtam a lámpánál, hétvégén meg a parkolóautómatánál bénáztam.


Tudom h vérciki meg minden, de hát muszáj mennem nincs mese. Csak hirtelen annyi mindenre kell figyelni.


Nálatok voltak ilyen bénázások vagy csak én vagyok ennyire hülye?

Persze minden vérbeli profi szuperautós anyázik a hátam mögött...

Mondjuk ez kevésbé érdekel...



2012. ápr. 3. 21:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Sok ideggel. Sajnos nem olyan udvariasak, eléggé agresszíven kell vezetni.
2012. ápr. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A lámpánál én is fulladtam már le , és dízel autóval , dízellel ugye már művészet lefulladni.Magyarországon nincs kultúrája a vezetésnek.
2012. ápr. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Csak te vagy ilyen béna.... XD

Amúgy nem nem... Én hivatásos sofőr vagyok és sokat jártam dízel autókkal. És mikor egy benzinesem volt utána a maga kis 1600 köbcentijével annyiszor megfullasztottam hogy ihaly. De már fel se vettem :D Sokat kell vezetni nem csak hébe hóba és akkor visszazökkensz a rendes kerékvágásba.

Amúgy a másik dolog meg az hogy a tanulóautók láthatatlanok :) De tényleg! Mindenki úgy jön megy előtte mintha ott se lenne a forgalomba. De nem??!

((Gondolom mert úgy van vele mindenki ott az oktató a tanuló mellett és úgyse hagyja hogy valakibe belemenjen.))

Az életbe saját autóval meg jobban odafigyel rád mindenki... Féltik a tyúkszaros életüket meg a kocsit! :D

Szerintem ha odafigyelsz nem kapkodsz de felveszed a forgalom ritmusát akkor semmi baj nem lesz. ne menj túl lassan se mert az is balesetveszélyes. Én kezdetben úgy vezettem hogy követtem az előttem haladókat. utána meg egészen belejöttem. De én is szoktam még most is bakizni néha ha nagyon szétszórt vagyok. de általában dudálnak.

Sőt egyszer ledudáltam magam az útról ,és néztem ,hogy melyik paraszt dudál már mögöttem!XD (rosszul fogtam a kormányra) :) :P

2012. ápr. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

utolsó ez aranyos volt:-)

Az igazság az hogy ma emiatt elkeseredtem, pedig minden nap/másnap "elgurulok" valahová épp emiatt hogy szokjam. Ismerem magam ha most kiszállok vége van:-)

De ma már tényleg behuzott nyakkal jöttem haza.

Mondjuk azt én sem értem hová ilyen sietős mindenkinek, mig ujraindítottam a motort a mögöttem lévő 2x dudált pedig tényleg fél másodperc volt csak...


Tényleg nincs kultúrája a vezetésnek...

2012. ápr. 3. 21:34
 5/9 anonim ***** válasza:
Kb fél éve van jogsim, de pl ma lefulladtam a piros lámánál, dombon felfelé, hogy fél éve nem telik el nap mikor ne vezetnék:D Engem az oktatóm úgy tanított, hogy nem kell sietni,kapkodni, ráérek, megvárnak és kész. Nem éri meg kapkodnod, veszélyezteted magad és a gyerekeid.( konkrét példát mondok: felidegesíted magad, lefulladsz, dudálnak,k*rvaanyáznak, még jobban bemérgesedsz, végre elindulsz, és kapkodsz, véletlen kimész egy másik kocsi elé...vagy elütsz egy gyalogost) Ne aggódj menni fog minden csak gyakorolj, és egyáltalán nem vérciki. A bénázásra visszatérve, én meg nem tudok tankolni:D Sose tankoltam még és fogalmam sincs hogy kell levenni azt a kart, a tanksapkát, stb..:D Már egész normálisan vezetek, kivéve ha nagyon nagy a forgalom, és ismeretlen terepen vagyok...akkor elér a pánik és nem tudok mindenre figyelni:( Remélem ez változni fog:) Neked meg sok sikert és balesetmentes közlekedést kívánok:)
2012. ápr. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%

Szia!

Nekem másfél hónapja van jogsim, és hetente 2x-3x megyek is hosszabb útra! Én is nagyon paráztam az első úton, szinte remegett a lábam a kuplung felett. Ráadásul huszonéves kocsim van aminek már a kuplungja is kopott kicsit, persze tökéletesen működik, de a tanulókocsihoz képest, hagy néhány kivetnivalót maga után. :) Szóval félek még most is, de minél többet vezetek annál biztosabban érzem magam. Legjobban a dombon való elindulástól félek, nemtudom miért, pedig sikerülni szokott, de attól mindíg parázok, hogy esetleg lefulladok és hátragurulok. Valóban eléggé agresszívek a vezetési szokások, de nem kell foglalkozni mással, a lényeg hogy biztonságosan vezess, képességeidnek megfelelően, és ne veszélyeztess másokat! :)

2012. ápr. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

engem egyedül a vizsgabiztos tudott eddig úgy stresszelni, hogy azt se tudtam melyik rendezvényen vagyok. :)

ha egyedül, vagy a párommal vezetek, akkor semmi bajom, halál nyugi, betartom a szabályokat, aki meg siet, az pukkadjon meg, ha olyan fontos neki, majd megelőz. nem a saját kocsimat vezetem, tehát nem szívesen okoznék kárt.


fosd le a sok idiótát. a gyereknek próbáld elmagyarázni, hogy nyugi, most kicsit foglalja el magát, kérd meg, hogy figyelje az autókat, és mondja, hogy melyiknek milyen színe van :) vagy válasszatok egy kedvenc autófajtát és típust, és mondd meg neki, hogy azokat vadássza :)


nem kell izgulni. én pl azt mondom, h nekem is ugyanannyi jogom van közlekedni, ha ugyanolyan jogsim van mint neki.

a rutin majd megjön idővel.

2012. ápr. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm Mindenkinek a válaszát!:-)

Ma anyukámhoz vezettem a Hungárián és minden szépen sikerült úgyhogy nagy az örömöm:-)

Azért nem keseredem el, látom Ti is így kezdtétek! Mindenkinek további balesetmentes vezetés kívánok és kellemes ünnepeket!:-)

2012. ápr. 4. 13:11
 9/9 anonim válasza:

Nekem is kb pár hónapja van csak meg a jogsim, és hát nem is vettem túl sok órát (30-at, a kötelezőket). Naponta használom a járgányt, ami egy 20 év körüli kis tragacs, a tanulóautóhoz képest egy nagy sz..r. Sajnos mindig ugyanazon az útvonalon használom így lehet nem ér semmit a "gyakorlás" és nem is igazán gyakorlás..


Pirosnál az első 2 hétben rendszeresen lefulladtam, mostanra már kezdem érezni az autót, hogy működik valójában. Érdekes midenesetre és nem utolsó mulatság :P


Dombon pl még sosem álltam meg. :(( De már alig várom...

2012. ápr. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!