Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek hosszú távon...

Szerintetek hosszú távon mivel járok jól? (Motor)

Figyelt kérdés
Majd akarok motort venni, de 50 és a 125 ccm esek nem tűnnek meggyőzőnek a 250 esek tökéletesek lennének, de kérdés kezdő motorosként (0 tapasztalat) érdemes e azzal kezdeni ? (gyorsaságikról van szó mint pl kawasaki ninja 250) a legköltséghatékonyabb megoldást keresem. Még több gyorsaságit is tudnátok esetleg ajánlani ? olcsó fenntartás és kevés fogyasztás is szempont illetve, hogy ne legyen nagyon drága :D

2012. ápr. 3. 21:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Ilyen kis ccm be nincs sok értelme a gyorsulásinak.

Pláne a magyar utak.. hmm... Hogy mit vegyél én azt nem tudom. 2 ütemű motorok nagyon sokat fogyasztanak hiába nem nagy ccm.

2012. ápr. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
a ninja 4 lityót fogyaszt és azért húz rendesen na meg nagyobbat kezdőként háát lehetett már látni nem 1 fiatalt aki alá került egy 1300 as hayabusa aztán nem sokkal rá már a föld került rá, ezt akarom elkerülni :D
2012. ápr. 3. 21:38
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem egy zzr 250-esem van (régi ninja). Egy nagyon jó motor, könnyű kezelni és nagyon erős is (bár ez a régi blokk még 40 lóerős volt, az új ninja meg 34 ha jól dereng...).


Láttam a legújabb ninját a múlt hétvégén az auto-motor shown, hát, a ZZR-hez képest eléggé gyerekjátéknak tűnt, kb. fele olyan magas, egész rá kell feküdni a tankra... Nem tetszett. Kb a 750-es ninja lett akkora, mint a 250-es ZZR.


Mondjuk mindentől függetlenül én NEM VENNÉK teljesen kezdőként egy ilyen kawát - veszel egy kisebb motort kinövöd egy szezon alatt - ez tény, viszont felbecsülhetetlen mennyiségű tapasztalatot szerzel! Hiába mondják az ősmotorosok, hogy a 250-es "sport" motor gyenge, stb... Megy azért, mint a disznó és ha 0 a tapasztalat csúnya vége lehet.

2012. ápr. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem ezt a nagy köbcenti = halál felfogást. Minden fejben dől el. Nem azt mondom, hogy egy száz LE feletti motor ideális egy kezdőnek, de aki nem bír magával az meg fog halni 150,250, 400...ccm-es gépen is. Szerintem ezt a sztereotípiát gyorsan el kellene felejteni.

Olyan, hogy gyors motor és kis fogyasztás nem létezik. A sportmotor és az olcsó fenntartás szintén nem egymás mellett megférő fogalmak. Egyébként úgy általában nem olcsó dolog a motorozás.

2012. ápr. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
persze érthető, hogy nem lesz olyan olcsó a fenntartása mint 1 robogónak, de igenis 1 nagy dögnek a fenntartása és a veszélypotenciálja 1 kezdőre sokkal nagyobb terhet ró, de lehetséges h 125-össel kéne kezdeni kevesebb para lenne vele na meg tapasztalat szerzésnek sem lenne rossz majd el válik, még végülis az érdekelne, hogy védelmi felszerelésekből milyen márkát illetve miket érdemes venni ez végülis lehet drágább szett is csak védjen :D
2012. ápr. 3. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!