Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Peugeot 206,2. 0 HDI?

Peugeot 206,2. 0 HDI?

Figyelt kérdés
Lassan 2 éve használom,rosszat nem nagyon tudok rá mondani,mindig oda figyelek az olaj cserékre és hidegen soha nem hajtom,most van rajta 95000 KM. az lenne a kérdésem hogy mire jo oda figyelni és mi az ami elő jön akkor is ha karbantartom és vigyázok rá? Az hogy Francia az nem érdekel,nem vagyok márka függő,mert minden kocsiban lehet jót találni,a lényeg hogy milyen a tulaja a kocsinak. F27

2012. ápr. 4. 13:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nos, ha tényleg odafigyelsz az olajcserére és üzemanyagszűrőt is cseréled minden 2. olajcsere alkalmával akkor nagy gondod nem lesz az autóval. Ha jól tudom akkor 100 000km-nél kell vezérműszíjat és vízpumpád cserélni


Amire számíthatsz az az önindító és a generátor felújításának költsége. Bár, ez 250 000km előtt nem valószínű. (Felújításuk kb: 20-35 000ft)


Az dízeles autók egyetlen érzékeny pontja egyébként a turbó. Viszont ha hidegen nem pörgeted a motort és

és leállítás előtt hagyod fél percig alapjáraton járni az autót. (ennyi idő kell amíg lehűl a turbó) akkor nem lesz vele gond kb 320-350 000km-ig. (felújítása: 50-70 000ft)


Ennyi. Egy dízeles autó alapvetően nem szervizigényesebb mint egy benzines.

Egyébként mennyit fogyaszt a kis HDI??

Motorolajból egyébként én a Mobil 1-re esküszöm!

2012. ápr. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kielégítő információt,olaj cserém az most volt februárban,és üzemanyagszűrőt pedig minden olaj cserénél cserélek,én a turbót szeretném meg kérdezni ha nem hajtom meg a kocsit akkor is kell hűteni fél percig alapjáraton? mert én szoktam,de van olyan aki azt mondja hogy olyankor nem kell mert nem hajtottam meg. amúgy 4-4.5 liter üzemanyaggal megelégszik :)
2012. ápr. 4. 14:01
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A 4-4,5 liter még egy robogónak is becsületére válna! :)


Mivel változó geometriás a turbód (vagyis egészen alapjárattól dolgozik) ezért érdemes de nem muszáj városi használat után is fél percig alapjáraton járatni. Amíg leparkolás után megkeresed az autóban a telefonod, pénztárcád és a kabátod addig le is telt a 30 mp... Autópályázás után viszont fontos legalább 1 percig járatni!


Sokan nem tudják, hogy a turbót is a motorolaj keni. Ezért nem szabad elhanyagolni az olajcserét.


Amíg hideg a motor addig véletlenül se pörgesd a motort 2000 rpm fordulat fölé. Amikor a vízhőfokmérő 50-70C fok körül jár, a motorolaj még csak akkor kezd el melegedni. A motorolaj mindig lassabban melegszik mint a hűtővíz! Az optimális hőmérsékletét csak 15-20km után éri el.

2012. ápr. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és olajcsere legkésőbb 15 000km vagy 1 év!

Ha 10 000km-ként lecseréled annál jobb. Remélem nem márkaszervizbe hordod, rabló banda az összes!

2012. ápr. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A140L köszönöm ezt a sok hasznos informáciot,nem hordom szervizbe az öcsém autoszerelő ő cseréli nekem az olajat amit 10-12000 km-ént szoktam cserélni.Amugy Total 9000 5W40-est használok ez van a szervizkönyvében is,nagyon ritkán hajtom a kocsit meg,csak néha nyomok neki oda azért nehogy el,lustuljon meg a turbo miatt is,nehogy be ragadjon.De persze mindig üzemeleg motornál.remélem hogy sokáig tudom még használni nagy bajok nélkül.
2012. ápr. 4. 14:55
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Rendben. Ha tényleg ennyire vigyázol rá akkor 250-300 000km-ig semmi bajod nem lesz vele az biztos!!


Jó is egy megbízható autószerelő a háznál! :D

2012. ápr. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A140L nagyon rendes vagy :) amúgy te is autó szerelő vagy,mert nagyon sok dolgot tudsz,szeretem amikor valaki hozzá értően tud válaszolni vagy tanácsot adni. Amúgy ennél a típusnál úgy hallottam hogy típushiba a hátsó híd meg hibásodása ami nem valami olcsó mulatság.ettől egy picit tartok.
2012. ápr. 4. 15:49
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"amúgy te is autó szerelő vagy,"


Pszt! Titok... :D


A hátsó híd valóban gyenge pontja amire a "kiváló" utak még rátesznek egy lapáttal. Ez ellen védekezni nem nagyon tudsz. Az olaj és szűrők cseréjére kell odafigyelni! Egy autónak ez a lelke. :D

2012. ápr. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Citroenem van nekem is 2.0 hdi motorral. 350000km van benne ugyanezekkel a praktikákkal. Bár én prolongoztam végig meg spurizom is. Egy csepp olajat sem fogyaszt. Totál 5w40 :)
2015. nov. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!