Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rendeltem opel vectra b...

Rendeltem opel vectra b 1997esbe xenont a tompított helyére (h7). Ezt hogy kell beszerelnem? :D

Figyelt kérdés

2012. ápr. 6. 00:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha rám hallgatsz - sehogy.

Ha megállít a rendőr alapból 30 000 a bünti mert nem gyári a cucc.

Messziről ki lehet szúrni (h nem ismerné a márkát és évjáratot a hé) mert minden gyári xenonos fényszóró mosós míg a Vectráé mezei.

2012. ápr. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 pagan ***** válasza:
így van nem érdemes kockáztatni,előbb vagy utóbb kiszúrnak úgyis
2012. ápr. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha majd megérkezik, biztosan kapsz hozzá használati útmutatót. Ha tudsz angolul, van esélyed megérteni, ha nem, akkor arra készülj fel, hogy a fordítás egy analfabéta kínai által nagyjából rajzolgatott képjeleken alapul, amit egy másik kínai fordított magyarra Google Translate segítségével, kicsit részegen és ezt egy harmadik gépelte le, aki viszont gyengénlátó, ezért fogalma sem volt róla, melyik billentyűt üti le.

Vagyis kb. semmit sem tudsz majd ebből megállapítani, de a Google meglepően sok találatot dob ki, amik közt még használhatóak is vannak.

2012. ápr. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
büntetnek vagy forgalmit veszik el? de most az vesszük, eddig ilyen gp thunder 8500k xenonhatású izzóm volt. már lassan 1 éve olyant használok, sztem kinéz xenonnak, le se szarták eddig. talán ebbe se kötnek bele vagy nem tudom
2012. ápr. 6. 13:33
 5/11 anonim ***** válasza:

A "kinéz xenonnak" nem ugyanaz, mint a valódi HID-fényforrás (avagy xenonizzó). A xenon hatású, ficsúr tuningizzókkal általában nincs semmi gond, ronda kékek, de megfelelnek a szabványoknak.

A xenon viszont más: jóval erősebb a fénye és más a fényeloszlása. Ha ugyanabba a tükörbe teszed, más formájú fénykévét produkál, szóródik a fény, ez pedig a jóval nagyobb fényerő miatt zavaró lehet a többi közlekedő számára. Már halogénnel is el lehet vakítani a szembejövőt, xenonnal meg főleg.

Ezért csak a gyári beépítésű, automata szintezővel és mosóval ellátott HID-lámpák használhatóak közúton. Erre szükség van azért, hogy ha öten ülnek az autóban, akkor se légvédelmi fényszóróként működjenek a lámpák és a tiszta bura jóvoltából oda világítson a lámpa, ahova kell neki.

Ha jól tudom, a forgalmit a helyszínen nem veszik el, de pénzbüntetés lehet a vége, illetve megkérhetnek, hogy fáradj el műszakira, mert a gép nem pont olyan, mint amilyennek lennie kellene.

2012. ápr. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
hát nem tudom. vannak gagyi xenonok ami nagyon elvakít tényleg, de van amelyik normálisan be van állítva és nem vakít és jól látni vele. sok olyan autót látok éjszaka, amiben nem gyári xenon van. majd kiderül mi lesz
2012. ápr. 6. 14:34
 7/11 anonim ***** válasza:

Igen, van, amit be lehet állítani úgy, hogy ne vakítson. Jellemzően a projektoros lámpáknál sikerül ezt elérni, mert azok keskenyebb kévében világítanak és az árnyékolásuk is más megoldású, jobban be lehet lőni, hogy jó helyen legyen a világos-sötét határvonal.

Viszont a kézi szintezőt még ekkor is a terhelésnek megfelelően kell beállítani, hogy ne világítson az égbe a lámpa. Erre több figyelmet kell fordítani, mint a halogénizzók esetében.

Annyi csak a baj, hogy a Vectrákat szerelték projektoros fényszórókkal, de az csak a gyárilag xenonos változatoknak járt, a H1-es vagy H7-es halogénekkel világító "mezei" Vectrák egyszerű FF fényszórót kaptak, ami xenonnal kombinálva néha katasztrofális végeredményt produkál.

2012. ápr. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 glock21 ***** válasza:
Automata szintezőt, nagynyomású mosót beszerelteted és már a vectra értéke felett jársz költségekben. Gondolom ez meg sem fordult a fejedben. Vakuljon csak a szembőljövő parasztja mi??
2012. ápr. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
nem vakul mert normálisan be van állítva! sokat járok vele éjjel, és eddig 1 autós nem villogott a xenon miatt!
2012. máj. 1. 23:44
 10/11 glock21 ***** válasza:
És ha esik az eső hogy oldod meg hogy ne szórja szét a fényt?
2012. máj. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!