Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson Riga k60 karburátorral....

Simson Riga k60 karburátorral. Mivel jobb mint az eredeti?

Figyelt kérdés
Sok simsonostól hallottam, hogy Riga karbit tesznek a simsonukra. Ez mivel jobb mint az eredeti?
2012. ápr. 8. 08:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Erről még nem hallottam, csak a p21-es Pannónia karbiról. Állítólag az iszonyat, pont rávaló a Simsonhoz. Hogy aztán lényegében mi változik azt nem tudom. Szerintem több üzemanyagot kap egy gázhúzás során.
2012. ápr. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
hát de ha hirtelen sok keveréket kap,nem bekéne neki fullni?
2012. ápr. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hajdanában elég hozzáértő, ügyes emberek tervezték a Simson-t ezért ilyen jellegű tuning értelmetlen. Valóban lehetséges hogy 5-7 km/h-val megnő a végsebessége de a a fogyasztása a 3 szorosára nő!
2012. ápr. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mondom, hogy nem tudom. Azt mondja édesapám is, hogy irgalmatlan tuning elem. Gondolom akkor már minimum 4 felömlős, 70-es Simson hogy valami határozott változást mutasson a karbi.
2012. ápr. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
esetleg akinek van otthon Riga k60 karburátor az kipróbálhatja, h mit csinál
2012. ápr. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azt hogy milyen karburátor való egy motorra, azt általában főleg a torokátmérő dönti el. Azt nem tudom hogy mekkora a riga karbijának a torokátmérője, de a p20-21-esé 21 mm-es. Nem feltétlen köbcentitől függ az hogy milyen kell rá. Ha van egy 50 köbcentis 10000-ret pörgő motorod, arra is 21-es karburátor az ajánlott. Visszatérve simsonra, a gyári motoron, a gyári karburátor a legjobb az biztos. Ha mondjuk van egy gyári vezérlésű 60-asod, arra 6000-res fordulatra 16-18-as karburátor ajánlott. Tehát még megfelel a gyári. Ha érdekel a dolog a gpracing.hu oldalon lehet olvasgatni jó dolgokat, és vannak hasznos programok is. Közöttük a karburátor méretező, és kipufogótervező.
2013. febr. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Én úgy tudom, hogy a k60/k60b az 13 mm-es. Szóval rámegy, de nem nevezném tuningnak. Sőt... De egyszer már kíváncsiságból én is kipróbálom mit szól hozzá a Simson. :)
2013. márc. 25. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy megy vele! Kipróbáltam. fogyasztást nem tudok, csak 10 percig volt rajta.
2017. márc. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!