Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Beesett a kuplung, nem lehet...

Beesett a kuplung, nem lehet benyomni, ha kihúzom ismét visszaesik, mivel lehet a gond?

Figyelt kérdés
ott ragadtam az úton, ott kellett hagyjam, nagy agond?

2012. ápr. 10. 10:28
 1/8 A kérdező kommentje:
Golf 3 kombi
2012. ápr. 10. 10:28
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
De még mekkora, biztos elszakadt a kuplungbovden. Én azért nem hagytam volna ott.
2012. ápr. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%

Valószínűleg elszakad a kuplungbowden. Ilyenkor a kuplung összezár, a pedál meg függetlenné válik tőle, csak a gravitációnak engedelmeskedik (meg ha van visszahúzó vagy kiemelést segítő rugó, akkor annak). Vagyis szépen lepottyan a padlólemezre, te meg hiába emeled vissza, újra le fog esni, mert nem húzza vissza alapállapotba a kuplungszerkezet rugója.

Műszaki szempontból nem olyan nagy a baj, egy szem bowdent kell cserélni, újra beállítani a holtjátékot és kész. Csak mondjuk a kuplungbowden cseréje kevés szerelő kedvenc munkája, mert türelemjáték átfűzni a tűzfalon és néha jól el tudják dugni a műszerfal mögé a pedálra csatlakozó végét.

Biztos nem volt nagy öröm otthagyni az autót (na meg nem is biztonságos manapság), de az a baj, hogy ilyen hibával aligha tudsz továbbmenni. Ha üresben volt az autó, lehet vontatni, illetve ha nem feszül a váltó (mert sík úton parkolsz vagy a kézifék tartja), akkor ki tudod venni üresbe. Viszont az is csak arra jó, hogy vontathatóvá tedd, mert menni nem nagyon lehet vele (pontosabban menni lehet, csak elindulni nem).

2012. ápr. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Kis forgalmú helyen gond nélkül hazavezethető.

Be másodikba, indítás, és már szalad is.

2012. ápr. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért valahogy haza lehet menni vele :) (persze nem a fővárosban...)
2012. ápr. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer nekem is elszakadt a bowden.

Haza lehet vele menni, egyszerűen alapjáratra kell visszaengedni a fordulatot, akkor kivenni üresbe a váltót, és nem erőltetve finoman be lehet rakni a következő sebességbe.

Elindulni meg sebességbe, és önindító...

2012. ápr. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hazaléptem segítségért, majd elvontattuk szervízbe. Megoldodott, estére kész is. Köszönöm!
2012. ápr. 10. 16:50
 8/8 anonim válasza:

Nekem tegnap előtt szakadt el és természetesen a budai rakparRon a dugó kellős közepén

Élmény volt de haza hoután "tütükét" :)

2017. márc. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!