Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bekötöttem az autórádiót a...

Bekötöttem az autórádiót a következő módon (lent) Helyes-e a bekötés, vagy okozhat problémát?

Figyelt kérdés
Az akku pozitív oldaláról húztam egy vezetéket a rádió piros vezetékébe, ezek közé beépítettem egy 10A-s biztosítékot. A rádió fekete vezetékét letesteltem a kasztnihoz. A 2 hangszórót egybe kötöttem, és úgy mentek rá a rádióra.

2012. ápr. 10. 12:46
 1/5 opeles ***** válasza:
Nem. A hangszórókat külön kösd.
2012. ápr. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen rádió, volt olyan, aminél egybe kell.

De a pluszt nem kellett volna az aksitól hozni, van az közelebb is.

2012. ápr. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Gyárilag nem volt rádió a kocsiban? Egyszerűbb lett volna ha a saját vezetékére kötöd, és az már mindjárt biztosítva is van.

Az hogy a 2 hangszórót egybe vagy külön kötöd az a wattól és az Ohm-októl függ.


Úgy kell hogy a hangszórók ellenállása megegyezzen az erősítő ellenállásával


Ha kisebb lesz a hangszórók ellenállása mint az erősítő, akkor tönkre is teheted a fejegység erősítőjét.


Ha nagyobb akkor azt általában elviselik az eszközök de nem feltétlenül.

2012. ápr. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A hangszóróknak csak két vezetéke van a rádióból kivezetve.
2012. ápr. 10. 13:38
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha a 2 hangszórót így egybekötöd azzal nincs baj ha a rádióból csak egy kivezetés van így. Bár a rádiónak kell hogy legyen egy csatlakozója az autóban ami rákötődik a biztosítékra, így nem lenne vele baj. Ez a módszer is jó amit csináltál, csak értelmetlen egy kicsit.
2012. ápr. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!