Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Univerzális alumínium tuning...

Univerzális alumínium tuning hátsó szárny miért nem használható közúton?

Figyelt kérdés
Azt írja a rendelésnél, hogy személyes felelőségre.

2012. ápr. 11. 14:53
 1/8 Réti bubuzér ***** válasza:
Mert az már közösség elleni vizuális izgatás.
2012. ápr. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Azért, mert lehet, hogy nem felel meg a rá vonatkozó szabványoknak, ezért nincs műbizonylata.

A különböző tuningalkatrészekre szigorú szabályok vonatkoznak. Nem lehetnek éles, kiálló részeik, amik balesetet okozhatnak, úgy kell őket kialakítani, hogy megfelelően lehessen rögzíteni az autóra (nem egészséges, ha leesik) és ne zavarja a kilátást. Az univerzális szárnyak nem biztos, hogy ilyenek, mert nem lehet őket minden egyes autóhoz egyesével bevizsgálni. Van, amire jól lehet rögzíteni és van, amire képtelenség. Van, aminél nincs útban és van, aminél csak úgy lehet elhelyezni, hogy a hátsó ablak felét kitakarja. Egy szélesebb autón nem okoz balesetveszélyt, de egy keskenyebbnél kiáll az oldalfalak síkjából, bele lehet akadni.

Valószínűleg ezért nincs műbizonylata (meg lehet, hogy azért, mert "óccó kínai" és a gyár nem is foglalkozik vele), így közúton nem használható.

2012. ápr. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Azért írja, mert ha mondjuk tépőzárral szerelnéd fel, és röptében elszelné egy biciklis nyakát, akkor ő, mint forgalmazó már át is hárította a felelősséget rád.
2012. ápr. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kérdező szerintem ne rakj ilyet az autódra meg is mondom miért:

1.Undorítóan néz ki

2.A rendőrök b@szogatni fognak érte

3.Elég sok autóhoz van "gyári" szárny ami az adott típus sport-vagy rally változatára készültm bár nem tudom milyen autódra szeretnéd.

2012. ápr. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Bocs a helyesírásért gyorsan írtam:D
2012. ápr. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Te az nagyon randa cucc,sokkal jobban jársz egy szolid színre fényezett szárnnyal amiben van esetleg egy pótféklámpacsík is.
2012. ápr. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Tobb mint valoszinu, hogy meghaladja az autod szelesseget.
2012. ápr. 12. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

na vegyítsük amiket írtak itt a tunerek

Felrakható, és használható az aluszárny közúton autóra, ha az alábbi feltételek teljesülnek:

- nem szélesebb mint az autó (nem áll kintebb mint a tükrök)

- van az autón 2 oldalsó visszapillantó (mivel ha van, akkor a belső tükör se kötelező), ebben az esetben illetve engedélyezett a hátsó ablakfólia is (papirozva akár 100%-ig sötétre) szóval nem akadályoz (ha meg nem tud valaki az oldaltükrökből tolatni, annak nem csak hátsó szárny, de jogosítvány se kéne!)

- megfelelően rögzítve van, tehát csavarozva


Nekem is volt, rendszeresen kivettek vele a forgalomból, de sose szívtam meg, mert ismertem az ide vonatkozó szabályokat (nem paragrafus szerint) és megmondtam mindig, hogy felőlem elküldhet vele műszakira (elrendelheti a gépjármű átvizsgálását), de ha mindent rendben találnak, akkor a felmerülő költségeimet polgári perrel behajtom rajta.

Azonban, főleg nagyobb tempónál, a megkavart légellenállás miatt többet eszik az autó, ezért szedtem le.

Szóval tudni kell a szabályokat, és akkor a kötekedő szerveket is le lehet szerelni.

2012. máj. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!