Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy kell driftelni?

Hogy kell driftelni?

Figyelt kérdés

Van a közelben egy nagy lebetonozott terület 2 napja próbáltam először , előtte még sosem csináltam és az a bajom,hogy a kocsi hátulja elhúz vagyis kifarol a hátulja és akkor hátrafelé kezd el húzni a kocsi és hiába nyomom a gázt kihúz.

Elég nagy a terület Opel Astrával 130-ra tudok felgyorsulni mielőtt fékezni kéne szóval hely az van, biztonságos is.

Van erre valami módszer,hogy hogy lehet jól driftelni? (egy fél kört akarok)



2012. ápr. 13. 15:20
 1/9 anonim ***** válasza:
3%
te boyracer
2012. ápr. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A drift nem más, mint az autó tökéletes uralásának és irányításának látványos demonstrálása oly módon, hogy az autó lehetőleg egy centimétert se haladjon a szokásos módon egyenesen."


Driftelni csakis hátsókerék meghajtású autóval lehet! vagy 4 kerekessel ,de ahoz száraz aszfaltra kellene kb.500Le !


Első kerekessel csak csúszkálni lehet,akár elég szépen is ,de az SOHA NEM LESZ DRIFT !!!!

EGY DRIFTVERSENYEN ELSŐ KERÉK MEGHAJTÁSÚ AUTÓNAK SEHOL A VILÁGON NINCS HELYE !!!!!


de :D

E-Brake drift (Kézifékes Drift)


Ritkábban használt technika, főleg gyengébb autóknál használják, illetve a profik tovább tudják a kézifék segítségével keresztbe tartani az autót (páros driftnél a hátul haladó gyakran alkalmazza). Rendszeres használathoz javallott egy hidraulikus rendszer beépítése.

Kezdjük meg a kanyart nagy sebességgel, majd a csúcsnál (vagy már a kanyar előtt) egy határozott mozdulattal rántsuk be a kézifék kb. 1mp-ig. Hátsókerekes autóknál a kuplungot nyomjuk ki. Ekkor megindul az autónk hátulja, amire ellenkormányzással válaszolhatunk. Első kerekes autó esetén a gázt folyamatosan nyomni kell míg a kézit behúzva tartjuk.

Ebben az esetben sem szabad befékezni vagy hirtelen elvenni a gázt.

Ha be akarjuk fejezni a driftet, akkor fokozatosan elvesszük a gázt és egyenesbe hozzuk a kormányt és az autó lassan az első kerekek irányába áll vissza.

2012. ápr. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

itt vannak Drift Technikák :

[link]

2012. ápr. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
31%

Opel astrával drifteni??? Ez egy vicc, ilyen gondolat normális ember agyában nem hinném hogy megfogalmazódna.

Meg első kerekes autóval, és méghozzá egy szériával.

Ja ha márt témánál vagyunk akkor nem tudnátok segíteni??

Van egy nagyon jó 6-os IFÁM (ifák között csúcsmodell). Levittem a HUNGARORINGRE hogy megpróbáljam mert szeretnék elindulni a Forma-1 ben vele. De az a gond hogy amire a cél egyenes végére érek márt mögöttem vannak a többiek. Valakinek valami tippje hogy legalább Monacoi-nagydíjig eljussak vele. Jó tipp kéne hogyan tudnák annyi pontot szerezni hogy, ingyen szállítsák mert igy baromi sokba kerül a szállítása a KRAZ tréleremmel.

2012. ápr. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Jaj nem kell azt képzelni,hogy így akarom majd csinálni [link]

Nem vagyok hülye:D én csak elleszek mint a befőtt magamba ,nem én leszek az utca autósa aki a körforgalomban fog végig pörögni (aztán meg a fán)!:D

Köszönöm a linkeket és a válaszokat!


Utolsó: Neked még sok Showder klubot kell nézned,hogy tanulj valami humort;)

2012. ápr. 13. 18:22
 6/9 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
akk ha már itt tartunk így: [link] :DD
2012. máj. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2013. jún. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
de jó nektek! Én nem merek driftelni, már egy sima kanyart is óvatosan veszek be pedig nem vagyok beszari, imádok racsézni :D
2021. okt. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!