Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hosszú távra melyiket vennéd?...

Hosszú távra melyiket vennéd? Főként 1 személynek városba 2004-es daewoo matiz jó állapotú 54 ezret futott 650-ért vagy fiat panda 2004 szintén jó állapotú 57-ezret futott 780-ért

Figyelt kérdés
2012. ápr. 13. 16:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Egyiket sem.

De ha már mindenképp a kettő közül kell választani, akkor a fiat.

Nekem anno volt matizom. SOHA TÖBBET olyan retket nem akarnék meglátni a portámon!!!

2012. ápr. 13. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Inkább fiat
2012. ápr. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
értem első mi volt a baja a matizodnak?
2012. ápr. 13. 16:39
 4/13 anonim ***** válasza:

őszintén ? 600-700e-ft körül 1 személynek városba szaladgálni én egy régi Suzuki Swiftet vennék elpusztíthatatlan ,olcsó alkatrészek ,keveset fogyaszt

pl:

[link]


[link]

2012. ápr. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha esetleg élve szeretnél megúszni egy közepesen nagy balesetet, akkor egyiket sem! Egy 2001-2003 körüli Corsát kapsz 700-ért 1.2 benzin motorral, és annak 4 csillagos töréstesztje van. Peugeot 206-Renalt Clio ugyanez.
2012. ápr. 13. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 pagan ***** válasza:
így van,ezek az autóipar legfelháborítóbb termékei,nehogy beleülj ilyenbe,még nem vetted meg,gondold át szerintem:),akinek meg már van az böcsűje meg:D
2012. ápr. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 kazsemestor ***** válasza:

Örülök,hogy mindenki ellenzi a kisautókat,de azért nem kell lenézni őket!Szerintem elég sok Matiz szaladgál az utakon,nem azért,mert undorító,használhatatlan sz@r autó.

A családban is van 1.Ezt is olcsó szervizeltetni.Sokat elketyeg hiba nélkül.Mi megvettük a miénket 80ezer km-el,40ezerért mindent kicseréltek rajta,szíjak,vízpumpa,görgő,olaj,összes szűrő,hűtővíz,minden.Első fék is vagy 20ezer bele kompletten tárcsa-betét.Szóval ha ezeket kicseréled,olajcserén kívül nem kell rá költeni jópárezer km-ig.Városban azért ezzel is meg lehet ám etetni a 8 litert,ha lámpától lámpáig megy az ember padlógázon.De ha óvatoskodsz,akkor 7, 7-alá lehet menni vele fogyasztásban.4 ajtós,de mivel egyedül vagy,nem számít,de azért könnyebb ajtón keresztül pakolni a csomagokat,mint ülés előrehajt,bemász hátra,stb.

Szóval én ajánlom a Matizt.Ha ennyit szánsz rá,lehet kapsz egy 1.0 motorosat,ami nem eszik többet a 0.8-asnál.Ráadásul ha klímásat is talász,az 1.0 virgoncabb klímával,a 0.8 csak cammogni fog.

Törésteszt szerintem lényegtelen,a Matizt is megcsinálták úgy,hogy városban ütközésnél nem lesz semmi bajod.

2012. ápr. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Törésteszt szerintem lényegtelen,a Matizt is megcsinálták úgy,hogy városban ütközésnél nem lesz semmi bajod."


Most ezt komolyan mondod? Mondhat ép eszű ember ilyen baromságot? Soha semmilyen körülmények közt nem lényegtelen a törésteszt, és soha semmilyen autónál nem mondhatod azt, hogy "nem lesz semmi bajod". 50-el egymásnak szembejövő autóknál szerinted nem lesz baja egy Matizosnak? Na ne nevettess! Még egy komolyabb autónál is necces már ez a sebesség.


Az autó biztonsága igenis fontos, és mindeni az anyagi lehetőségeihez mérten válassza a lehető legbiztonságosabb autót, mert az élete múlhat rajta!

2012. ápr. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 kazsemestor ***** válasza:

De akkor meg ne kisautót vegyen,ha mindenképpen túl akarja élni!

Amúgy nézz meg egy matiz töréstesztet a youtubon,nem vészesebb 1 opelcorsánál.Suzuki swiftnél meg szerintem simán jobb.

De most kérdem én,ha ütközik egy 5 csillagos töréstesztű 2012-es kisautó meg egy 1970-es kereklámpás merci,melyikük marad ott?Hiába jó a töréstesztje 1 kisautónak,ha egy kétszerakkora autóval találkozik...

2012. ápr. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

El kell, hogy keserítselek:


http://www.youtube.com/watch?v=qBDyeWofcLY


Egy új kisautó sokkal biztonságosabb, mint egy öreg nagy. És hidd el, hogy egy C Corsának nagyságrendekkel jobb a töréstesztje, mint egy Matiznak.

2012. ápr. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!