Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Skoda Octavia 1,6 dizel vagy...

Csabas2 kérdése:

Skoda Octavia 1,6 dizel vagy MITSUBISHI Lancer 1,6 benzines auto kozt valasszak?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 13. 18:17
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
86%
Hát válasszál!
2012. ápr. 13. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Szerintem mind a kettő elég megbízható, de az 1.6-os dízel motor szerintem kicsi egy Octavia méretéhez képest, tehát nem túl felemelő érzés vezetni.
2012. ápr. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
32%

Mennyi idős kocsik ?

Ha ÚJ :

Akkor skoda CR dízel ! Ha PDTDI akkor felejtős Üzemanyagárak miatt (4,5L vs 8L) és persze ha nem első autó és esetleg 30 felett vagy

A fiatal vagy csajozós autónak kell akkor lancer és inkább 1.8 ;)


Ha használt csakis lancer!


De 1000ok és okozat a két autó ellen és mellet! Ennyi információ kevés !

2012. ápr. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Ha spórolni akarsz akkor dízel oktávia,ha dinamikusan autózni akkor Lancer benzines
2012. ápr. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim válasza:
Fogyasztás ide,vagy oda persze,hogy a Japcsi.
2012. ápr. 14. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim válasza:

Városi Rodeóra benzinkúttal a hátad mögött a Lancer.

Pörgős, fürgébb, kényelmes, lendületes és hasonló társaihoz képest nem annyira éhes.

Viszonylag ismert típus tűrhető alaktrész utánpótlással.

Gyári szervize nem olcsó!


Ha takarékos, nyomatékosabb, spórolósabb megbízható autóra vágysz mert nincs benzinkutad, akkor a Skoda.

Az Audi- Ww. konszern alaktrészeiből alapanyagából építkezik akár a Seat. Ez általában megbízhatóságot viszonylagos kényelmet, és bár igaz hogy nem ez a legjobb motor a kasztnihoz hanem az 1.9-es TD vagy PD TDI vagy CRDI ennek ellenére alacsony fogyasztást eredményez.

A szívódízel ma már nem jellemző és valóban gyenge hozzá.

Igazi családi családbarát autó, de a lámpás kihúzatós versengést felejtsd el!


Ami az előbbi hozzászólókat illeti valaki nagyon pocskondiázta a PD TDI-t, nekem 10éve 131LE van és a motorhoz nem volt hozzányúlva még! A vizsgán a a vizsgáztató azt mondta kiválóan bevált az 1,9PD TDI.

Az eszetlen autó széthajtó pedált padlónkinyomóknak persze lendületessége és 200km/ó végsebessége ellenére sem jó mert széttapossák. Én 1x-2x mentem vele 190-200-at. Ha kímélik jó és hihetetlen takarékos, állandóan télen nyáron használt klímával 6l átlag.

Persze a CRDI is jó sőt állítólag még jobb csak még jóval ujabb és drágább motorú.

Sajonos ahogy a kényelmi, komfort, takarékossági, biztonsági stb. elektronikák tömege nő a kocsikban úgy romlik minden típus megbízhatósága.


Állítólag Henry Ford mondta mik egy újságíró provokatíve megkérdezete tőle hogy: Mondja ön szerint melyik a legjobb autó?

Ford nem a sajátját favorizálva közölte: A legjobb az ÚJ!

2012. ápr. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim válasza:
Na igen és még valami a családbaráthoz a csomagtérben a Skodának kevés ellenfele van.
2012. ápr. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim válasza:

Alkatrész utánpótlása, közelsége, hazai elterjedtsége és bontott alkatrészként is az eladott példányszám miatt biztos hogy a skodáé a könyebb, jobb.


A skoda alkatrész sem olcsó (sokmindenben ww konszern kompatibilis) de a mitsubishi viszont ritkább, kevesebb eladott példányszáma és az öregebbek korróziója miatt is ritkább, ezért nehezebben beszerezhető vagy drágább.

2012. ápr. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim válasza:

Üzemanyag ár ugyan kb. egy de gázolajos még klímával is minimum 1-1,5 de akár 2 literrel is kevesebb fogyasztás.


Persze akinek nem számít és van miböl villogni a csajok előtt! A Micu sportosabb vagányabb a Skoda (nekem)szebb elegánsabb.

2012. ápr. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
42%

A benzinest válaszd!

Megbízhatóbb, kiforrottabb technika. Kulturáltan, kellemesen lehet vezetni.


Dízellel járni olyan, mint gumicsizmában operába menni. Hangos, kerreg, büdös, rákkeltő. Igaz kevesebbet eszik egy kicsivel , de szerintem nem minden a fogyasztás.

2012. ápr. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!