Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A tesztvezetés ingyenes?

A tesztvezetés ingyenes?

Figyelt kérdés
Tehát bemegyek pl. egy BMW szalonba és ingyen kipróbálhatok egy M3 - ast? Vagy fizetni kell érte?
2012. ápr. 14. 19:05
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

Ha nem tűnsz komoly vevőnek (márpedig tippre te nagyon nem tűnnél annak :) ) akkor még beleülni sem engednek, nemhogy tesztvezetni.


Ha odamész egy 5 éves 740i-vel 300.000 Ft-os öltönyben és előadod, hogy kéne egy új M3-as akkor ingyenes a teszt vezetés, igen.

2012. ápr. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Első: Nem egészen.

18 éves vagyok, diák. Osztálytársam eddig a Skodánál, Jaguárnál, Range Rovernél volt tesztvezetni, és lazán engedték vezetni mindet. Pedig még nincs egy éves a jogsija.

2012. ápr. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt majd légyszíves vedd nekem videóra, mikor a 18 éves diák srác 1 éves jogsival bebattyog a Wallishoz és kér egy 7-es bömbit tesztvezetni. Lehetőleg a személyzet arcát filmezzétek, látni akarom először a döbbenetet, majd a könnyes röhögést ;)
2012. ápr. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok. Én sem hittem el, mindig mondtam neki hogy nem fogják engedni neki... Erre besétált a Jaguárhoz és ment egy XF 2.2 D-t, majd a Range Rovernél az új Evoque-t. A skodánál "csak" az új Superb kombit vezette.
2012. ápr. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

#3-as:

Egy igazán magára valamit is adó cég nem teheti meg azt, hogy nem engedi vezetni, ez a legnagyobb reklám, ha pedig nem engedik az a legnagyobb ellenreklám. Ki tudja hogy ebből a srácból esetleg holnap nem lesz-e milliomos, és nem venne csak úgy 10 db M3-ast?


Kitöltetik vele a felelősségvállalási nyilatkozatot, lefénymásolnak mindent. Egy 55 éves fickó ugyanúgy megtörheti mint egy fiatal. Inkább az van, hogy a szalon munkatársa eleve rövidíti a teszt útvonalat, és az első pár pillanatban ha úgy ítéli meg, még rövidebb utat tűz ki, és módosít az eredetin, esetleg direkt arra viteti ahol tele van 30-as táblával, ahol ha a srác még 50-el is megy, még mindig nem vészes. Esetleg előadják a standard "az most éppen el van adva, azt most éppen nme lehet elvinni, de helyette itt egy ....". Viszont kívülről nézve ez még mindig korrekttebb hozzáállás mintha azt mondanák kerek perec hogy nem vezethet. Mellesleg adott esetben még egy tesztvezetésből való kizárás miatt a srác perelhetné is a céget diszkrimináció miatt.


Kérdező: igen, vezethetsz. Valszeg végig csak 50-es szakaszon fogsz menni, vagyis nem fogod tudni rendesen kihuzatni, és valszeg alá fognak veled iratni olyat hogy esetleges baleset esetén a kár x%-át (jellemzően max. 400.000 ft) átvállalod.

2012. ápr. 15. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Elvileg kipróbálhatod. Gyakorlatilag meg az adott márkakereskedés hozzáállásán múlik. A példa kedvéért: én az Sch-val kezdődő BMW szalonban voltam vidéken, és mélységesen felháborított az a pökhendiség és felsőbbrendűségérzet, amit ott tapasztaltam. Szakmai jellegű kérdésemre kérdés volt a válasz; mielőtt segítettek volna, megkérdezték, mégis milyen autóval járok. Otthagytam őket a p*csába.

Ezzel szemben pl. a Mercinél azonnal lepacsiztak velem és rögtön a seggem alá akarták rakni az SLK 55 AMG-t próbaútra. Pedig a csajom autójával álltam meg a parkolóban. Szóval ez egy ilyen dolog.

2012. ápr. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

# 5


Azért ez nem teljesen így van. Egy 18 éves suhancnak tippre 10 szalonból 9-ben nem adnának oda semmilyen autót, nemhogy egy ~30M forint értékű M szériás BMW-t tesztvezetni.


Csak abból kiindulva, hogy mikor mi főnökömmel a cégnek új autót akartunk venni, akkor ha a céges középkategóriás 5 éves autóval mentünk akkor húzták mindenre a szájukat, ezek után átültünk a saját 730-asába akkor rögtön kávéval kínáltak és bármit alánktettek.

2012. ápr. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez csak a szalon, az adott szalon főnökének a hozzáállásán, illetve a dolgozókon múlik. Ha normálisak (ami egy ilyen esetben alapvetően elvárható lenne) akkor szó nélkül odaadják. Kit érdekel mennyibe kerül az autó? Van rajta casco, és ha az elején aláírja a srác a felelősségvállalásit (18 éves kor után már teljes felelősséggel tartozik) akkor a szalon max. annyit bukhat hogy macera van vele ha a srác megtöri. De azért ilyen esetben a szalon képviselője is ott ül mellette, és ilyenkor még a suhancok sem merik tolni neki annyira, mert tudod ha gáz van, fizetsz mint a katonatiszt.


Én is voltam már jópár szalonnál (VW, Peugeot, Honda, Citroen, Suzuki, Dacia-Renault csoport) tesztvezetni és még 2 éves sincs a jogsim. Volt ahol valóban kicsit bunkóbbak voltak, viszont volt ahol teljesen korrektul bántak velem, annak ellenére hogy nyíltan bevallottam nem akarok autót venni, csak vezetni (ezek között volt 10 millás 200 lovas autó is). Az is igaz ugyanakkor, hogy ezen alkalmak egy része ilyen nyílt nap volt, de szerintem egyébként is így kezeltek volna.


De továbbra is azt mondom hogy a szalon üzletpolitikájától függ. Aki normális kereskedő, az oda fogja adni és ennyi kockázatot igenis be fog vállalni.

2012. ápr. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy van rajta casco egy dolog.


Egyrészt egy munkanélküli 18 éves diák aláírhat bármit, úgysincs mit behajtani rajta...


Másrészt hiába van rajta casco, tesztautónak már nem lehet egy javított autót kiadni...


Szuzuki szalonban bukik rajtad a szalon 1 milliót ha rommá töröd, egy M5-ösnél 8-10M-ót. Na ez nem mindegy.


De mondom, irány a Wallis és kamerázd le az eseményt. Kíváncsian nézném a reakciót :)

2012. ápr. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy haverom,aki 20 éves korára Székesfehérvár összes autószalonjában(akkor még sok volt) volt tesztvezetésen.Ivanicsnál több alkalommal is.

Jól előadta magát és ennyi.A másik dolog,hogy volt fehérváron egy kisebb incidens az egyik autókereskedésnél a "nem engedem tesztvezetni" üzletpolitika miatt.

Bement egy férfi a fiával autót venni.A férfinek több hentesüzlete is volt és mivel munka után ment autót vásárolni a kicsi fiának,apuci hentesruhában,fia pedig öltönyben volt.Bementek,elindultak két irányba.Az öltönyös sutyerákot körbeugrálták,a hentes bácsival pedig nem is foglalkoztak.Odament a bácsika egy emberhez és mondta neki,hogy később amikor visszajönnek normális ruhában,szeretne elvinni tesztelni az új Passatot. Ráförmedtek,hogy mégis mit képzel,ez egy majd 10 milliós autó stb...Ott az akciós Polo nézegesse azt

Apuka bepörgött,szólt a fiának,hogy megyünk innen.Közben neki a Pheatont mutogatta egy másik eladó.

Közölte a bácsi,hogy akár már délután megvette volna kp-ra a gyereknek a passatot,de mivel ekkora kretének voltak,mennek máshova.Persze akkor már elkezdtek magyarázkodni,hogy nem úgy gondolták stb...


A bácsika olyan reklámot csinált a szalonnak,hogy 1 év múlva bezártak :D


Viszont ahhoz,hogy akármilyen M-es Bmw-t odaadjanak,már tényleg villantani kell.

2013. júl. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!