Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » (Rozsda) hozzá értők egy...

(Rozsda) hozzá értők egy kérdéssel fordulnák hozzátok barátnömnek van egy 2002-es daewoo matiza amihez nagyon ragaszkodik gondos törödés ellenére is pár helyen elkezdett rozsdásodni ajtok alja, a kerékjárati ívek már átt is lyukadtak?

Figyelt kérdés
egy 2-es (2004-es ) matizra szeretnénk lecserélni természetesen ami nem rozsdás szoval azlenne a kérdés lecserélés után az "újat" hogy óvjuk meg a rozsdásodástol még vagy 5-6 évig? Azlenne a cél hogy semmi még minimális rozsda se legyen alváz + üregvédelem megoldás erre? néztünk más kis autókat is de ebben az ár kategoriában csak ez van:s ( 2004-es évjárattol 5 ajtós max 70 ezret futott) max 600-ezer ig
2012. ápr. 14. 21:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Az alváz- és üregvédelem jó megoldás, de nem csodaszer. Az alváz- és üregvédő ugyanis nem tünteti el a rozsdát, csak konzerválja azokat az állapotokat, amik alatta vannak. Ha ez kezdődő felületi rozsdát jelent, akkor nem sokat értél vele, mert csak bezártad.

Az új autót érdemes töviről hegyire átvizsgálni, a rozsdát meg kell szüntetni rajta (akár lakatolással is). Tisztítás, zsírtalanítás után lehet alváz- és üregvédeni (jobb úgy az élet). Ha van a típushoz kerékjáratba szerelhető dobbetét, azt is érdemes felszereltetni, persze csak ésszel: ne zárja le légmentesen az üregeket (mert akkor a bejutó víz békésen "dunsztolja" a lemezt), ne sziloplaszttal legyen felragasztva (hosszú idő alatt megtámadja a lemezt, mert ecetsavat is tartalmaz) és ne vezesse be a vizet a sárvédőív alá (láttam már ilyen dobbetétet is, jó volt, mert nem látszott tőle a rozsda).

Illetve a rozsdásodás okait is amennyire lehet, meg kell szüntetni. Az ajtók alja nem csak azért rozsdál, mert "szar a dévú", hanem azért is, mert a vízlehúzólecek nem tudnak minden nedvességet eltüntetni az ablakról, illetve néha az ablakok tömítései is elfáradnak, a víz bejut az ajtóba és nem mindig megy ki belőle. Ha van az alján leeresztő furat, ki kell takarítani, akár meg is lehet nagyobbítani. Nem nagy baj, ha valahová bejut a víz, csak ne álljon meg ott. A padlólemezzel sem csak a téli sós hólé tol ki, hanem az is, ha felülről beázik az autó, a víz befolyik az utastérbe, a padlószőnyeg, hangszigetelés meg ilyenek felszívják és meleg, párás légkört biztosítanak odabenn. Fel kell szedni a szigeteléseket, megvizsgálni, nem vizesek-e, kiszárítani mindet, megszüntetni a beázásokat, ezzel is segítesz, hogy tovább maradjon életképes az autó.

Más varázsszer hirtelen nem jut eszembe. Legalábbis olyan nem, amiről tényleg lennének jó tapasztalataim.

2012. ápr. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen és nem árt évente átnézni az autót rozsda ügyileg és ha rozsdás akkor megismételni az előttem leírtakat.Én biztos ami biztos alapon évente tavasszal magasnyomású mosóval átmosom az autó alját meg a kerékjáratokat és ahol esetleg lejött az alvázvédő netán rozsda is van ott kijavítom.
2012. ápr. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
értem köszönöm természetesen szervizbe alvázvédöztetem majd le ott gondolom nem kel mondanom hogy ha netán találnak rozsdát az tüntessék el vagy azért célszerű?
2012. ápr. 15. 11:55
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát én azért megemlíteném, és még csak véletlenül se vidd márkaszervízbe(csak ha még van rá garancia) ott nagyon lehúznak és sz@r munkát végeznek,független szervízbe vinném.
2012. ápr. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!