Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Robogóba hogyan kell a bowdene...

Robogóba hogyan kell a bowdeneket beolajozni?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 18. 20:01
 1/8 anonim ***** válasza:
37%

Sehogy, az olaj összeszedi a port és még rosszabb lesz!

Ha úgy érzed, hogy kenetlen, akkor olaj mentes kenőanyagot használj, mint pl. a WD-40!

2012. ápr. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szoktak bele olajat is tenni. Tény hogy tapad bele a por de tovább tart mint a WD-40.

Szóval ha be akarod olajozni akkor pl fecskendővel a felső részébe nyomsz egy kis olajat és mozgatod a bowdent.

2012. ápr. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egy gyertyapipáról leveszed azt a gumi biszbaszt ami a kábel, és a pipa találkozásánál van.

Felhúzod a bowden végére, és a kis tölcsérbe beletöltöd az olajat. Mozgatod a bowdent, és az olaj szépen lefolyik.


Én így szoktam.

2012. ápr. 19. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én úgy csináltam h kiakasztottam a bowdent és fecskendővel csepegtettem bele műszerolajat vagy motorolajat és amikor alul már csöpögött,akkor visszaakasztottam.Vagy ha nem akarsz baszkolódni,akkor injekcióstűvel is be tudod nyomni az olajat oda.

Ha nem kened rendszeresen a bowdeneket,akkor van hogy kiszárad és a sok száraz húzogatástól elszakad...

Bár én nagy motoron csináltam ezt,de a robogón is ez a helyzet.

2012. ápr. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Én szóltam...

:)

2012. ápr. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsónak,te mennyit motorozol?
2012. ápr. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Utolsónak,te mennyit motorozol?"


Manapság már semennyit, 35 éve kezdtem Verhovinával, Simsonnal, Komar mopeddel, aztán menetrendszerűen jöttek az MZ-k. Mit ne mondjak volt mit szerelgetni!

:)


Az utóbbi 20 évben már csak autózok (no nem sokat, alig mentem 1,5 millió km-t), szerelgetni se állok már neki, mert arra van a szerelő!

:D


Régen, mikor nem volt más, akkor nyomtuk a bovdenekbe a varrógépolajat. Jó koszos is volt tőle minden, folyt bele a súberhez, csöpögött ki a fékkaroknál.

:(


Szedi is össze rendesen a koszt, és néha még jobban ragad. Nem véletlenül találták ki az olajmentes kenőanyagokat. De ha már valaki egyszer telenyomta olajjal, akkor már mindegy...

Kopik a bovden persze, no meg nyúlik is, néha nem árt cserélni őket. Egy új készlet normál használat mellett 10 évet is kibír ha nem áll mindig kint az esőn a gép.


:)

2012. ápr. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Jó,hát akkor te nem vagy már kezdő motoros :)

Én sok sok évig motoros futárkodtam,mi így csináltuk anno.

Persze nem szabad sokat locsolni,pont hogy ne folyjon ki orrán száján a cucc.Keveset kell de RENDSZERESEN.Nekem sosem volt koszos a bowden,sosem.

Amúgy a zsákban mindig volt legalább kettő tartalék bowden összetekerve.

Jó kis motorozós évek... milyen jó is lenne újra 20 évesnek lenni.. :)

2012. ápr. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!