Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől fogyaszt ilyen sokat a...

Mitől fogyaszt ilyen sokat a kocsi?

Figyelt kérdés

sziasztok!

az lenne a kérdésem,hogy van egy 2001-es suzuki wagon r-em, városban nagyon jól fogyaszt, 4-5 liter körül. viszont autópályán szó szerint esik le a mutató.Itt a fogyasztása 12-14 liter. Mitől lehet ez?, válaszát előre is köszönöm,Angéla


2012. ápr. 21. 18:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

A porszívó motor hátránya.

Alacson fordulaton nem fogyaszt, de a pályára 130 kmh-hoz kell a fordulat.

2012. ápr. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Mennyivel mész autópályán?


Lehet kicsit sok a suzinak a sebesség aztán kierölködi a lelkét is. Na meg annak a szép kasztninak a légellenállása is igen csak nagy:)

2012. ápr. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Nem hiába mondják hogy ez egy városi autó.Városi közlekedésre való , a fogyasztása ott kedvező.Az én autóm meg pont fordítva van , városban fogyaszt többet és pályán kevesebbet.
2012. ápr. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

WagonR+


Relatíve nagy kasztni, borzalmasan nagy légellenállással, kis motorral "nagy" tempóval teljesen normális, hogy sokat fogyaszt!


Hosszú tempós utakra nagy motoros autókat kell használni!


Sajnos ez van, nem tudsz vele mit csinálni, esetleg annyi ötletem van, hogy a gumijaidban alacsony a nyomás és ki kéne próbálni másik üzemanyagot is!


Hol tankolsz és mit?

Gumik nyomása mennyi?

Mikor cseréltél olajat, meg szűrőket?


Üdv, NICO

2012. ápr. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Szerintem mérd meg újra. A 4-5 l. városban épp annyira nem reális, mint a 14 autópályán.
2012. ápr. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Utolsóhoz csatlakozva az a városi 4-5 l nekem sem tűnik reálisnak (pályán 120-130-nál a 14 sem). Hogy számoltad? Ekkora különbség irreális.
2012. ápr. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Nővéremnek is volt ilyen gépe, 3000 fölött az is szeretett szürcsölni egy 10est. Amikor én pályán mentem vele 5. 3000f/p akkor az kb 110 tempó, nagyjából ez az utazója is, de így is kb csak 8-9l evett... Nézesd meg egy szerelővel!!!
2012. ápr. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Mérési hiba lesz, 4-5literrel nem mész el vele városban sem, alsó hangon 5.5-6ot eszik, a 12-14 literes pályás fogyasztás meg csak akkor hihető ha folyamatosan 130-140es tempóban használod, de nincs az az ember aki kibírja azt a zajt, plusz a motor sem bírja hosszútávon.
2012. ápr. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Havernak van 2002-es 1.0 WagonR+. Pár hete OBD II>USB kébellel notira kötöttük és országúti 70-es tempóban 3,1-3,6 közötti fogyasztásokat írt sík terepen (3 személlyel). Óvatosan vezetve városban elképzelhető az 5 literes fogyi a tejfölösdoboztól :)


Pályán meg passz, go>>service.

2012. ápr. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Ezért nem szabad ilyen pici motorú kis méretű vacak autókat venni. Csak erőlködik az egész, semmi erő nincs benne és zabál. Fel nem fogom mi értelme az ilyen autóknak, tényleg. 1.6 alatti autónak nem adnék érvényes forgalmit. De azért nézesd meg a lambda szondát!
2012. ápr. 22. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!