Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire menő, földöntúli...

Mennyire menő, földöntúli látvány lehetett 1982-ben Budapest utcáin egy vadonatúj ilyen nyugati autó?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy valaki olyan gazdag volt, hogy külföldi rokonok és itteni kapcsolatok révén megtehette, hogy hozzon egyet Ausztriából és forgalomba helyezze:


[link]


Ma már youngtimer-boyracer-tragacs. Na de akkoriban milyen jelenség lehetett? Megfordultak utána? Gyerekek körbeállták?


2012. ápr. 25. 09:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Attól függött, hol látták. Elsőre persze, hogy mindenütt megnézték, de egyébként voltak olyan helyek, ahol ez nem tűnt fel olyan nagyon. Az országban ugyanis voltak nyugati autók is, Budapesten meg különösen. A Konsumexen át lehetett nyugati autót venni, 1972-től pedig volt BMW vezérképviseletünk, úgyhogy előfordultak új BMW-k is, nem csak a nyugatról behozott levetett roncsok. A szegényebb vidékeken biztos kiszaladtak az utcára a mezítlábas proligyerekek, ha elhúzott ott (de sokszor még egy 1500-as négykörlámpás Ladát is megnéztek), de a belvárosban, jól menő kerületekben azért nem volt világszenzáció, ha ilyen állt a ház vagy a cukrászda előtt. Előfordultak ennél jóval drágább és ritkább autók is akkoriban.
2012. ápr. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Elképzelem az akkori zsírúj 3-ast ebben a parkolóban a többi autó között. Azért nem lenne gyenge látvány.


[link]

2012. ápr. 25. 09:47
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi vidéken voltunk rokonoknál látogatóban a 80-as években, ha eljött arra egy autó, a gyerekek rohantak utána az utcán :))
2012. ápr. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Azért voltak akkor is nyugati gépek.

A gyerekek az új autókat meg még mindig körbeállják gondolom. Sőt én is meg szoktam állni az utcán egy-egy újabb gép mellett megnézni, legalább nem kell elmenni az autószalonig. :)


Apám meséli gyakran, hogy a hetvenes évek végén - amikor felvették egyetemre - udvarolt egy sváb leányzónak a szomszéd faluba, akikhez gyakran hazajöttek a háború után kiköltöztetett rokonok.

Akkor kapott kölcsön kipróbálásra páréves BMW-t és 911-et is. Azt mondja, hogy az akkor nagyon meglepő is volt, meg nagyon feltűnő is. A 911 főleg, de megfordultak a BMW után is.


Bp-re akkor is hordtak ám be autókat, pl. aki X ideig kint dolgozott vám nélkül behozhatott kocsit. Hallottam olyanról, aki a "Nyugaton" megkeresett pénzéből vett kocsit (pl. Mercit, Fordot), azzal jött haza látogatni, kifelé tömegközlekedett. És ezt olyan gyakran, ahogy a törvény engedte.

2012. ápr. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1982 - ről nincsenek emlékeim, de a tv - ben lehetett ilyet látni, még évekkel később is. Illetve a Bécsi úti BMW szervízben. Cápa BMW - ből volt néhány, de az is nagyon-nagyon ritka volt. A Pasaréti út elején állt két Opel Kapitän, és lejjebb a Fasorban egy öreg Opel Olympia. Ezek maradtak meg, meg a Bova buszok a Budapest szálló előtt. De ez már a '80 - as évek közepe - vége.

Egyik első autós élményem, hogy egy svájci rendszámú, ennél sokkal öregebb 3 - ast egy fél általános iskolai osztály állt körbe és találgattuk, hogy mi lehet benne a telefon. A CB - re tippeltünk :)

2012. ápr. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Abban az időban már az nagy szó volt ha volt egy autónak jobb oldalon is tükör. Vagy ha az ilyen ablaktörlőlapáton szélrácsok voltak. i már azt is néztük kerekedett szemekkel hogy hűűhaaa..:-)


Egyszer a Kálvin térnél állt egy lesötétitett ablakú Porsche. Elötte sose láttam ilyet csak matchboxba.

Jó negyed órát lestem mi micsoda rajta. Aztán megakartam nézni a müszerfalat is ezért rátettem a kezeim az ablakra hogy eltakarjam a napfényt, bele a fejem és belestem.

Ott ült egy komplett német család és épp ebédeltek! :D

És negyed órája azt lesték kaja közben hogy mit akarhat ez a hülyegyerek:D

2012. ápr. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is azt mondom, nem mindegy hol.

Pesten ritka látvány volt a nyugati kocsi, de nem is rendkívüli. De csak a kor agymentesei ájultak el tőle. Meg – lehet csak az én környezetemben – a Merci, BMW nem tartozott a menők közé. A bömös még nem volt „feltalálva”.

2012. ápr. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!