Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitöl mehetett el egy 5...

Mitöl mehetett el egy 5 sebeségges váltóban a 3. sebesség szinkronja? 160-ezret futott

Figyelt kérdés
ha 1-es vagy 2-esböl váltok 3 asba reccsen de ha várok pl 2-esböl 3 asba váltáskor 5 másodpercet akkor már nem recseg ha 4.böl vagy 5.böl rakom 3 asba akkor jó ha nem gurul az autó és ugyprobálom 3 asba rakni akkor 1 szerüen "beragad a váltó" de ezis csak 3 asnál (ha jár a motor akkor is) viszont ha akár 10-el gurul az autó minden jó anyi hogy egyedül 3-ast beveszi kuplung nélkül is a többit nem engedi szerintem szinkron szerintetek?
2012. ápr. 25. 23:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerinted szinkron, szerintem a 240e km (160e óraállás reális futásteljesítménye optimális esetben) összes kopása, a normális, hozzáértő szerelő szerint pedig szakvélemény.

No, ez utóbbira kellene koncentrálni, mert itt lehet ötletelni, de attól a kocsi még nem "javul" meg. Mutasd meg a gépet egy normálisabb szerelőnek, az a tapasztaltak alapján pontosabb diagnózist tud felállítani, mint mi itt.

2012. ápr. 26. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha tényleg a szinkron ment ki, az két dologtól lehet. Egyrészt a 3. sebességet sokszor lehet használni, főleg városban, sokat kap a szinkrongyűrű. Másrészt dugóban álldogálásnál a váltókar középen van, ha a fakezű sofőr azon pihenteti a kezét, annak nagyon szoktak örülni a középső síkból kapcsolható fokozatok (általában a 3. és a 4.) szinkrongyűrűi.

Ezen kívül elég még hozzá egy elfelejtett olajcsere (már ha lehet cserélni) és kész is a használhatatlan váltó. Újabban már élettartamkenésűek a váltók, elméletileg nem kell benne cserélni a kenőanyagot, de bizony hosszú távon, sok hideg használat mellett 150-200.000 km környékére már el tud úgy használódni az olaj, hogy kenőanyagnak már nem az igazi.

2012. ápr. 26. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Simán előfordul, hogy ennyi km-nél szétmegy a szinkron. Milyen fajta autó?
2012. ápr. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat ma voltam szerelőnél a szinkrongyürű ment szét az autót nemtervezem sokáig megtartani mert már nem fiatal és nem is érné meg javitatni ezért nemfogom megcsináltatni remélem azért egy évet kb 10-ezer kilométert kihuz igy-is mert végülis ha 2-esböl hármasbarakás elött várok pár másodpercet akkor olyan mint volt :)
2012. ápr. 26. 12:41
 5/6 anonim ***** válasza:
Hat esetem nem egyszeru a 3. szinkron teren, hisz a telen nem akartam leallitani -15 fokban a berlingot, de a masik ulesen ulo holgy aki azota mar a felesegem eleg incselkedoen viselkedett...koztunk csak a valtakar volt...es hat a harmadik fokozat szinkronja 10 perc edeskettes utan lefogyott...
2012. ápr. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
énis már utolag rájöttem hogy mitöl mehetett szét :s pár hete volt egy kuplung bovden szakadásom és 20 kilométert tettem meg városba kuplung nélkül :(
2012. ápr. 26. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!