Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A parkolást hányszor és...

A parkolást hányszor és hogyan gyakoroltátok a forgalmi vizsgára készülődve?

Figyelt kérdés

A parkolás a legnehezebb nekem, mert alig gyakoroljuk, és az új vizsga szerint mindenféleképpen lesz egy előre és egy tolatva beállás merőlegesen, és egy beállás a szegélyhez 2 autó közé.

Ha 2-3-szor elgyakorolják 1 órán az másnak elég?

Én úgy érzem, hogy legalább 5-6-szor el kellene gyakorolnom.


31/n



#parkolás #parkolás gyakorlása #parkolás a forgalmi vizsgán
2012. máj. 1. 23:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez nekem is nehéz volt és képzeld el, hogy mi egyetlen egyszer "gyakoroltuk" ,mert az oktatóm elfelejtette,hogy velem még nem csinálta, így közvetlenül a vizsga előtt mutatta meg. Na, olyan is a beállásom a mai napig. Két hónapja van meg a jogosítványom, de mindig stresszesen parkolok. Egyébként mondd el neki bátran,hogy neked ez kevés, én azt sem tudtam,hogy ez kell, de pl. az ipszilon nehezen ment az elején, elmondtam,hogy kevés a gyakorlás és többet vettük. Ezért oktató, szólj hát neki!


20/L

2012. máj. 1. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Nekem se volt elég, pedig mi azért gyakoroltuk sokat, de hát nőből vagyok, a parkolás nem az erősségünk:P Én mondjuk 17 évesen csináltam, így szüleimmel kimentek tesco parkolóba a nagy kocsival és azzal próbálkoztam, mert az diesel autó volt és tudtam kezelni. Vizsgán is siekrült elsőre. Mondjuk azóta csak egy oldalról szoktam meg a tolatást, és csak úgy megy. 20/L
2012. máj. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

ne aggodj, keveseknek megy elsore.

en mar jo masfel eve vezetek napi rendszeresseggel, huszezer kilometert mentem, es a garazsba egy szuk lejaron problema nelkul beallok, de parhuzamosan meg mindig nem tudok parkolni.

Azt erzem mar hogy befer-e vagy nem, de sokat kell szerencsetlenkednem mire be tudom ugy allitani hogy eltalalja a helyet...


28f

2012. máj. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Mi nem gyakoroltuk, mert mire elkezdtem a jogsit, már utánfutóval is tudtam parkolni.

Sokat tudna segíteni, ha lenne a családban egy autó amin tudsz gyakorolni!

2012. máj. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Sajnos igen, egy autó kellene a családban, amin gyakorolnék
2012. máj. 2. 23:35
 6/11 anonim válasza:
100%
Az oktatóval 2 órán át gyakoroltunk, a vizsgán segített a parkolásnál, de a vezetési résznél elbuktam. :-(
2012. máj. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hát én már nem nagyon emlékszem, hogy hányszor, 12 év távlatából. De néhányszor mondta az oktató több gyakorlati órán is, hogy ide, vagy oda álljak be.

(Közben erről az jutott eszembe, hogy az oktatóm már akkor elég idős volt és néha elaludt miközben vezettem. Nem viccelek! Csak az tűnt fel néha hogy nagyon csendben van. Mikor ránéztem láttam, hogy alszik. Nekem is kínos volt felébreszteni. De olyan is volt, hogy aludt én azért közben vezetgettem, mert már nagyjából ismertem az útvonalakat. Aztán valamitől hirtelen felriadt, mondjuk mert átmentünk egy bukkanón, erre ő ahogy felriadt, vagy hirtelen nyomott egy satuféket, vagy egy padlógázt. Egyik sem volt kellemes.

Na, ezt csak úgy mellékesen meséltem el. :))

29/F

2012. máj. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én 2 több mint 2 éve csináltam. A parkolást 2-3 alkalommal gyakoroltuk(meg persze nekem még külön volt a rutin) és vizsgán simán ment.


20/f

2012. máj. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

én még a régi rendszerben vizsgáztam, szinte csak a párhuzamost gyakoroltuk, a többit talán 1x ha megcsináltam a 20 óra alatt, igaz az volt rutinon is.

nekem ment a parkolás, amikor első órán parkoltam városban, mondta hogy kell, be is álltam mivel tudtam is hogy van meg minden, csak az volt a gond hogy tükörből csináltam(ahogy itthol tanultam), és az nem szabályos vizsgán, igy azt gyaroroltuk kb. 3 órán elég sokat hogy hátranézve menjen a tolatás, ami a mai napig nem megy jól, de 2 tükörből(két szélső, középsőt nem használom) be tudok parkolni minden hova.

2012. máj. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Figyu, te fizetsz az óráért, tehát ha valamit nehéznek érzel akkor gyakoroljad azt. Mondd meg az oktatódnak, hogy gyakorolja veled ezt, mert nem vagy benne érzed biztosnak a tudásodat. Az, hogy kinek hanyadszorra sikerült, az változó, nálam nulla éves korom óta van autó a családban így még a jogsi előtt elkezdtem vezetni és soha nem volt gond a parkolással mert láttam többszázszor parkolást...
2012. szept. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!