Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyit fogyaszt egy Honda...

Mennyit fogyaszt egy Honda Civic 1.6-os? Tuningolni szeretném esztétikailag. Esetleg más kocsit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Pl.:

[link]

Igényest szeretnék, remek fogyasztással. Ötleteket várom.



2012. máj. 3. 22:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
12%

R5 alpine turbo, vagy daihatsu charade, cuore turbo vagy gti

Ha meg vastagabb fazon vagy akkor Toyota Supra vagy Celica

Vagy Mitsubishi Carisma

2012. máj. 4. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:

ha 160le teljesítményű VTI motorral veszed, a gyári adatok szerint:


autópályán: 6.1L

autóúton: 7.6L

városban :9.2L

vegyes:7.5L

ha érdekel más fogyasztás itt tudod megnézni: www.ultimatespecs.com

2012. máj. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Rengeteget segítettetek :) Még annyi lenne hogy ugye most jelenleg a kw kell fizetni... Pl.: a Toyota Supra 155KW, aminek elég szép ára lehet így... Tehát gondoltam arra, hogy menjen is, nyugodtan tudjak vele mászkálni erre arra... Fogyasztása rendben legyen, viszont ne kelljen érte olyan sokat fizetni. Jelenleg egy alap Suzuki Vagoner 1.3-as van, ami természetesen a szüleim nevén van. A könnyű kaszni miatt jól megy a fogyasztása 6-7 liter, és a kw-att miatt évente egy 20.000-ba kerül. Természetesen ez sok mindentől függ hogy mennyi... (Mikori autó stb..). Azzal is tisztába vagyok ha esztétikailag elkezdem javítani rá áldozni akkor nehezebb a kaszni, nagyobb motort igényel ami többet eszik. Feltételezem én. Így gondoltam egy 1.6-os motorra, ami esetleg 6-7 liter között eszik ha nem padlózom folyamatosan. Szóval így erre várom a kérdéseket és ötleteket :)


Amit fent a kérdésnél linkeltem képet, valamilyen hasonlót szeretnék. Amibe lehet városba járkálni és esetleg több embernek tetszeni.. :)


Előre is köszönöm! :)

2012. máj. 4. 15:33
 4/18 anonim ***** válasza:

Kis motor, 16 szelep, nem hiszem, hogy sokat zabál, ha nem nyomod neki.

Amit linkeltél, azon szerintem a felni többe került, mint most egy ilyen autó piaci értéke. Ha nincsenek százezreid a tuningra, akkor csak egy gányolt gagyi szart tudsz összerakni. Mondok egy példát, vettem használt tizenhetes felniket, arra gumikat, 220ezer Ft. Ez egy ilyen civic árának a fele. Akkor mit számít, hogy havonta 10 vagy 12 ezerért tankolsz? Ültető futómű 150ezer, fényezés 300ezer... Gondolom nem mennél vele sokezer km-t havonta, tehát szerintem itt nem a fogyasztás a nagy költség.

2012. máj. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Hát hétvégenként 150km ami biztosan. Így azért számít a fogyasztás :) ezért gondoltam olyan 6-7 literre. Tudom, hogy a felni drága... :) Annak már utánna jártom. Ami most télleg a legnehezebb az az alap autó beszerzése. Milyen legyen, ami jó fogyaszt, és szép külső lesz belőle?
2012. máj. 4. 22:17
 6/18 anonim ***** válasza:
76%

Akkor mondjuk pár ezrest elvinne egy szomjasabb motor. Ezeknek a Civiceknek elég időtálló formájuk van, és a technika sem rossz alattuk. Bár én hozzáadnám a tuningra szánt százezreket, és vennék egy jobb autót. :)

Nálam még az Alfák és a BMW-k jöhetnének szóba, bár azokon nem igazán lehet tuninggal szépíteni.

Ezzel a Civiccel viszont lesz egy 20 éves autód, ami benne lesz mondjuk 1.5 millió Ft-ban, és nem tudod eladni, csak óriási buktával.

2012. máj. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
De ha vennék egy BMW-ét, akkor az átlagfogyasztása is 9 liter lenne. Én személy szerint ezt a fogyasztás sokallom :) De ha esetleg tudtok nekem mondani olyan bmw-ét aminek az átlag fogyasztása 7-8 és megvételnél elérhető áron van. Akkor hallgatom!
2012. máj. 7. 18:23
 8/18 anonim ***** válasza:
Szerintem a 318is kijön annyiból, 1.8 liter, 16 szelep, 140 LE. A vicc az, hogy a 2.8-as, 193 LE-s is kijön 10 liter alatt vegyes használatban. Bár alapvetően más autó, amennyivel igényesebb a kivitelezése, sajnos annyival nehezebb is, ezért kell is bele motor, hogy jól mozogjon.
2012. máj. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
énis a 318is-t akartam mondani hasonlonak...ezek a '92-94es civicek amik nekem nagyon tetszenek ezis szerintem az hátul csiklámpás...létezett belőle 1,6 vtec de nagyon ritka mert kb mind rommmátörött de ha találsz olyat szerintem megéri. és pont ugy van h 160lo szoval még nem esik a luxusado hatálya alá tudtommal
2012. máj. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Na igen, egy VTEC szerintem az odaállhatna a 328i mellé is, mert könnyű kis agilis gép. Luxusadó már jó ideje nincs, eltörölték.
2012. máj. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!