Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Meddig követelhetik a parkolás...

Meddig követelhetik a parkolási büntetést?

Figyelt kérdés

2010. július 20-án Kecskeméten a Dómusz parkolóban tábla híján nem gondoltam, hogy fizetős parkolóban vagyok.

Tíz percnyi dolgom végeztével egy piros csomag fogadott (

A csekket(azt hiszem 3000 ft) csak augusztus 30-án tudtam befizetni.

Most másfél évvel később kaptam egy levelet, miszerint 12200ft tartozásomat 8 napon belül rendezzem, különben végrahajtásra adják.

Nem nyúzott még le elég bőrt rólunk ez a tetves ország?



2012. máj. 4. 12:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem tőled már nem a bírságot követelik,hanem a késedelmes fizetés miatti késedelmi kamatot...vagyis egy másik büntetést,de ezt nem a be nem fizetés miatt kapod,hanem a késedelmes befizetés miatt...
2012. máj. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen így van, a késedelem miatt újabb büntetést kaptam...

Tudjuk milyen nehéz anyagi körülmények között élnek sokan ma magyarországon,..ezért kérdem..

etikailag elfogadható eljárás, hogy egy hónapos fizetési késedelem miatt később 300%-os terhet rónak ki valakire?

2012. máj. 4. 12:53
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja, egy hónapos késedelem amit nem fizettél be lassan két éve.
2012. máj. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A 3000 ft parkolási bírságot egy hónap késéssel anno 2010-ben befizettem.

De, mivel akkor késtem(kb 20 napot), ezért késedelmi díjat számoltak fel,. ezt követelik most, a "közjegyzői előleggel" pontosan 12200 ft. ami nem is 300, hanem 400%


Ez a hozzáállás arra emlékeztet, mikor "munkatársam" reggel elaludt, mert a telefonja lemerült, 6 helyett 9-re ért be,. ..szemrebbenés nélkül ügyészségre küldték, ahol kapott egy 70 ezer ft-os sárga csekket.

Ez egy 10 éves dolgozóval szemben ( keres havi 80 ezret) szintén nagyon korrekt volt.:)

2012. máj. 4. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!